کد خبر: ۴۸۶۱۴۲۲
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۸
قائم مقام وزیر تعاون و کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل :

قائم مقام وزیر تعاون و کار گفت: بر اساس قرارداد همکاری از این پس ایران از آموزش نیروهای تخصصی و کارشناسی ilo استفاده می‌‌کند.

به گزارش  خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران  محمد تقی حسینی با بیان اینکه ایران برای دومین بار به عنوان عضو اصلی هیات مدیره سازمان بین المللی کار انتخاب شد گفت: جمهوری اسلامی ایران با رأی قاطع اعضای سازمان بین المللی کار برای دومین بار به عنوان عضور اصلی هیأت مدیره این سازمان پذیرفته شد.

 وی ادامه داد: این انتخابات از جانب گروه آسیا و اقیانوسیه مورد حمایت قرار گرفت و در رأی گیری کنفرانس که روز 12 خرداد 1393 در مقر سازمان بین المللی کار در ژنو صورت گرفت با رأی قاطع اعضا به عنوان عضو اصلی هیأت مدیره انتخاب شد.

دکتر حسینی بیان کرد: این موضوع از این جهت اهمیت دارد که جمهوری اسلامی ایران در سه سال گذشته نیز عضو هیأت مدیره بوده است و می‌بایست کرسی خود را ترک می‌کرد. اما با پیگیری‌ها و رایزنی‌هایی که در چند ماه گذشته صورت گرفت زمینه انتخاب مجدد کشورمان به عنوان عضو اصلی هیأت مدیره برای سه سال دیگر فراهم شد.

وی گفت: با توجه به اختیار هیأت مدیره به عنوان نهاد اصلی تصمیم گیری در سازمان بین المللی کار و از جمله نقش نظارتی این سازمان در رابطه با اجرای مقاوله نامه‌های بنیادین حضور کشورمان در جمع هیأت مدیره از اهمیت زیادی برخوردار است و در جهت‌دهی‌ها و تصمیمات سازمان بین المللی کار تأثیرگذار می‌باشد.
دکتر  حسینی همچنین با اشاره به دیدار اخیر هیأت عالی‌رتبه سازمان بین المللی کار از جمهوری اسلامی ایران و نیز تشکیل نشست مشترک سلامت و بهداشت کار در تهران که سازمان بین المللی کار حضور موثری در آن داشت، افزود: جممهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی کار نقش مهمی دارد و همکاری‌های گسترده‌ای را با این سازمان دارد.

وی گفت: اجلاس سالانه این سازمان در حال حاضر در جریان است و هیأت سه جانبه جمهوری اسلامی ایران متشکل از نمایندگان دولت، کارگران و کارفرمایان در این اجلاس حضور دارند.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نیز هفته آینده در بخش نشست عالی‌رتبه این سازمان شرکت می‌کند.

وی افزود: ربیعی در این سفر علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی کنفرانس با مدیرکل سازمان و تعدادی از وزرای کار کشورهای شرکت کننده ملاقات خواهد کرد و قرارداد همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و کشور برزیل در حوزه همکاری‌های اجتماعی و انتقال تجربیات در زمینه کارآفرینی و اشتغال به امضا خواهد رسید.

 حسینی همچنين از امضای قرارداد همکاری با بخش اموزش سازمان بین المللی کار خبر داد و گفت: براین اساس جمهوری اسلامی ایران از امکانات سازمان در آموزش نیروهای تخصصی و کارشناسی خود در حیطه بازار کار و کارآفرینی و نیز ارتقاء استانداردهای کار استفاده خواهد کرد.در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران ریاست گروه دولت و نیز گروه کشورهای عضو جنبش عدم این سازمان را برعهده دارد و علاوه بر ریاست جلسات این گروه‌ها مواضع گروه جنبش عدم تعهد را در کنفرانس مطرح خواهد کرد.


انتهای‌پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر