کد خبر: ۴۸۶۱۷۶۷
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۵:۴۹
هاآرتص :

اسرائیل نه می تواند نسبت به اقدامات جنایتکارانه و کشتارها بی تفاوت باشد و نه با تکرار این جنایات آن را به هنجار در جامعه فلسطین تبدیل کند.

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگارانبه نقل از  روزنامه اسرائیلی هاآرتص ؛ این روزنامه اسرائیلی در مقاله ای که پایگاه خبری "شبکه خبری فلسطین" نیز آن را بازنشر کرد ، نوشت : به سربازی که از فاصله 80 متری به دونوجوان که هنوز به سن 18 سالگی هم نرسیده اند ، شلیک می کند و آنها را به قتل می رساند ،‌چه می توان گفت ؟ به سربازی که نشانه گیری می کند و شلیک می کند ، چه ؟ سربازی را که مردم را در نمایشگاه داخلی در کشوری مورد هدف قرار می دهد ،‌ چه می توان نامید؟ 

سرباز ناشناسی که چهره خود رادر زیر کلاهش پنهان کرده تا شناسایی نشود و از فاصله دور به شهروندان شلیک می کند ، چه نامی میتوان گذاشت ؟ سربازانی که به این روش به فرزندانی شلیک می کنند تا آنها را به قتل برسانند ، فرزندانی که دیگر نه به مدرسه خواهند رفت و نه پدران و مادرانشان آنها را خواهند دید .

در ادامه این مقاله در هاآرتص آمده است : آیا می توان فردی را که لباس نظامی بهتن کرده و از فاصله دور به نوجوانانی که کوله پشتی های مدرسه شان در دستانشان است ، شلیک می کند سرباز نامید ؟ بدیهی است که باید آن را یک "ترسو" خواند . 

و اکنون در جامعه اسرائیلیان ، آنها از سربازی حمایت می کنند که یک جوان فلسطینی را تهدید به قتل کرده و گفته که چهره این جوان را با تفنگ خود متلاشی خواهد کرد . جامعه ای که از سربازی بنام "افی" _ که به "عیسی عمرو" شهروند فلسطینی از یک ماه پیش وعده داده که : در اولین فرصتی که بدست بیاورم به تو شلیک خواهم کرد (!) _ حمایت می کند . 

افی طی این ماه بارها به خانه عمرو حمله کرده است به همین دلیل وی ناچار شده است همسر خود را وادار به ترک منزل و نجات جان خود نماید . برای چنین جامعه ای چه نامی می توان انتخاب کرد ؟ 

چنین جامعه ای را چه می توان نامید وقتی نمی فهمند که فیلم هایی دست کاری شده و جعلی که توسط دوربین های امنیتی ضبط شده و برای آنان پخش می شود ، دروغ است و جنایت و قتل محض نامیده می شود ؟ ترور از آسمان یا هوا رخ نمی دهد بلکه همین که بدون تشخیص هدف و به شکل دیوانه وار به نقاطی که انسان در آن تردد می کند شلیک شود ، ترور نامیده می شود . 


انتهای پیام /
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی