کد خبر: ۴۸۶۱۹۷۵
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۱

فیزیکدان و نظریه‌پرداز ایرانی گفت: سوم خرداد 1358 پیشنهادی را تحت عنوان اسلامی شدن دانشگاه خدمت امام بردیم.ما در این دیدار به امام پیشنهاد کردیم اسلامی شدن دانشگاه را در مقیاس خیلی کوچک امتحان کنیم و بعد از آن گسترش بدهیم.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران،مهدی گلشنی در گفت‌وگو با  فارس با ذکر خاطرات خود از بنیانگذار انقلاب اسلامی اظهار داشت: سوم خرداد 1357 پیشنهادی را تحت عنوان اسلامی شدن دانشگاه خدمت امام بردیم.

وی افزود: ما در این دیدار به امام پیشنهاد کردیم اسلامی شدن دانشگاه را در مقیاس خیلی کوچک امتحان کنیم تا نکات مثبت و منفی مشخص شود و بعد از آنکه نکات منفی حذف شد. سپس طرح را وسعت داد.

 فیزیکدان و نظریه‌پرداز ایرانی، ادامه داد: در سال 62 یا 61 از سوی وزیر وقت ارشاد مامور شدیم که در راس یک گروه سه نفری از کشورهای اروپایی بازدید داشته باشیم و در آن بازدید بررسی کنیم انقلاب اسلامی چه انعکاسی در آن کشور‌ها داشته است.

وی گفت: ما را  خدمت امام بردند که ایشان گفتند: اگر موفق شوید دو اجر دارید و اگر مشکلی هم پیدا کنید وظیفه تان را انجام دادید. آن سفر از یونان شروع و به انگلیس ختم شد. دوازده کشور را دیدیم جراید و مراکز و سفارت خانه ها و نحوه توزیع کتاب ها را بازدید و بررسی کردیم. همچنین با دانشجویان مسلمان گفت‌وگو کردیم. بعضی شخصیت ها که در اروپا بودند مثل داماد حسن البنا صحبت کردیم سفر پرفایده‌ای بود. خیلی مصاحبه کردیم و ضبط کردیم و همچنین در آن سفر بررسی شد که چه نیرو‌های در آن کشور‌ها  وجود دارد که جمهوری اسلامی می تواند برآن‌ها تکیه کند.

وی در پاسخ به این پرسش که خاطره دیگر ماندگاری هم دارید که برایتان جالب بوده باشد؟ افزود: چیزی که ا لان به خاطرم می‌رسد این است که سال 59 مرحوم دکتر بهشتی در میدان شهدا سخنرانی داشتند.

گلشنی افزود: متاسفانه آن زمان دکتر بهشتی شدیدا مورد حمله گرو‌ه‌های مختلف بودند و از آن سخنرانی چیزی که به خاطرم مانده است این بود که ایشان می گفتند: مراجع دو دسته هسند یک دسته کسانی‌اند که خیلی شجاع هستند و زیر بار هر مسئولیتی می روند مانند حضرت امام. و مراجع دیگری هم بودند که تا حکومت نظامی شد و دو یا سه نفر کشته شدند. خدمت امام رسیدند و خواستار توقف مبارزه می‌شدند.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر