کد خبر: ۴۸۶۱۹۹۰
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۷

معاون رییس جمهوری سوریه با انتقاد از رفتار غیر دموکراتیک غرب و داعیه داران دموکراسی درخصوص جلوگیری از مشارکت سوری های مقیم در برخی کشورها در انتخابات گفت: ملت سوریه با حضور درانتخابات ریاست جمهوری همه حرف خود را زد.

به گزارش  سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، نجاح العطار گفت: من امروز را روزی کاملا روشن برای اعلام حقیقت و واقعت ملت مبارز و بزرگ  سوریه می دانم . ملتی که پرچم سوریه را با حمایت بشار اسد رییس جمهور برافراشته نگه داشته است.

وی افزود: ملت سوریه از همان آغاز حوادث کشور با آمدن به خیابانها وفاداری خود را به رییس جمهور و میهنش اعلام کرد. ملتی که پای صندوقهای رای آمد، بار دیگر اراده پولادین خود و ایمان به میهن و رئیس جمهور خود و ارتش را به تصویر کشید.

معاون رییس جمهوری سوریه خاطرنشان کرد: ملت بزرگ سوریه با وجود همه مشکلاتی که برایش درست و سعی کردند آنرا در مشکلات غرق کنند، در روز انتخابات پاسخ همه بدخواهان را داد.

العطار افزود: ملت سوریه با وجود همه ادعاها و یاوه گوییها و وارونه جلوه دادن امور، با صفوف خود پای صندوق های رای همه چیز را ثابت کرد. حال باید از کشورهای پیشرفته پرسید آن دموکراسی که شما از آن صحبت می کنید، کجا است ؟

وی خاطرنشان کرد: شما دیدید که این کشورها مانع رای گیری سوری در کشورهایشان شدند در حالی که این کار مغایر با همه قوانین و مفاهیم انسانی است.

معاون رییس جمهوری سوریه افزود: متأسفانه شماری از کشورهای عربی نیز همین راه را دنبال کردند. آنها از این ترسیدند که همان استقبالی که در لبنان از انتخابات شد و مردم به سفارت سوریه برای رای دادن هجوم آوردند، باز هم تکرار شود.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه روز سه شنبه (13 خرداد ماه 1393) در9 هزار و 600 مرکز رای گیری در مناطق مختلف سوریه آغاز شد.در این انتخابات 15 میلیون و 845 هزار و 575 سوری در داخل و خارج از سوریه حق رای داشتند.

این انتخابات با حضور ناظرانی از کانادا، ایرلند، روسیه، چین، جمهوری اسلامی ایران و چند کشور دیگر برگزار شد.


انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر