کد خبر: ۴۸۶۲۵۶۵
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۹

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تجليل از حضور پرشور مردم مقاوم جمهوری عربی سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور و تبریک این دستاورد بزرگ به ملت و دولت سوریه، از تمهیدات خوب دولت سوریه در برگزاری این انتخابات که علیرغم شرایط سخت میدانی و تنگناهایی كه برخي جهات خارجی در سازوكار برگزاری انتخابات ايجاد كردند تقدير می‌کند.

به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران؛ وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تجليل از حضور پرشور مردم مقاوم جمهوری عربی سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور و تبریک این دستاورد بزرگ به ملت و دولت سوریه، از تمهیدات  خوب دولت سوریه در برگزاری این انتخابات که علیرغم شرایط سخت میدانی و تنگناهایی كه برخي جهات خارجی در سازوكار برگزاری انتخابات ايجاد كردند تقدير می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران با حمایت از برگزاری این انتخابات و نتیجه آن به عنوان یک حق مشروع و تصمیم داخلی احترام به رای مردم سوریه به عنوان تنها تصمیم گیرنده سرنوشت سیاسی خویش را مورد تاکید قرار می‌دهد.

بی شک این انتخابات كه با رويكردی رقابتی و در چهارچوب معيارهای دموكراتيك صورت گرفت نوید دهنده مرحله نوینی از ثبات و وفاق ملی در این کشور است و اميد می‌رود این تحول به تقویت روند آشتی داخلی و هم افزایی در جهت تامین منافع مردم سوریه و خروج نهایی از بحران و برقراری صلح و ثبات و آرامش بیانجامد.
 
جمهوری اسلامی ايران  امیدوار است کشورهایی که تاکنون با اقدامات غیرسازنده و سلبی  به بی‌ثباتی در سوريه دامن می‌زدند تصمیم سرنوشت ساز مردم سوریه را محترم شمرده و به جای دامن زدن به خشونت و حمايت از گروه‌های تروريستی و افراطی تلاش خود را بر بازسازی اين كشور و یاری رساندن به مردم سوریه معطوف نمایند.

انتهای پیام/  

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی