کد خبر: ۴۸۶۲۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۸
گمرک گزارش داد

پس از امضای توافقنامه گمرکی در جریان دیدار امیر کویت و روحانی رئیس جمهور جزئیات توافقنامه گمرکی میان ایران و کویت منتشر شد.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از گمرک، توافقنامه همکاری‌های گمرکی میان ایران و کویت که در جریان سفر شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت به ایران و پس از دیدار و گفت وگو با رئیس جمهور کشور امضا شد، براساس کمک‌های فنی گمرکات دو کشور تنظیم شده است.

بنابراین گزارش، طرفین متعاهد در زمینه‌های مختلف گمرکی به یکدیگر کمک فنی ارائه خواهند کرد که تبادل اطلاعات و تجربیات پیرامون راه‌های استفاده از تجهیزات فنی جدید در زمینه کنترل ، فنون جدید مورد استفاده در زمینه ترخیص کالا، ظرفیت سازی و آموزش مأموران گمرک ، مبادله کارشناسان امور گمرکی، تبادل اطلاعات ویژه علمی وفنی مربوط به اجرای موثر قوانین گمرکی و تبادل اطلاعات آماری مربوط به تجارت خارجی را شامل می شود.

بنابراین گزارش، با اجرای این توافقنامه که براساس کمک و همکاری متقابل در امور گمرکی میان ایران و کویت تنظیم گردیده است ، انجام مبادلات تجاری میان دو طرف آسان خواهد شد و تسهیلات تجاری میان ایران و کویت برقرار می‌شود.

همچنین براساس این توافقنامه هر دو گمرک مکلفند بنا به درخواست یا به ابتکار خود اطلاعات موجود و مرتبط با فن آوری های جدید و روش ها و راهها و ابزار های جدید مورد استفاده در تخلفات گمرکی را در اختیار یکدیگر قرار دهند.

* آغاز فصل جدید همکاری برای مبارزه با تخلفات و قاچاق کالا و مواد مخدر

همچنین براساس این موافقتنامه علاوه بر کمک های اداری، گمرکات بنابه درخواست یا به ابتکار خود اطلاعاتی را جهت حصول اطمینان از جلوگیری ، تحقیق و مبارزه با تخلفات گمرکی و اجرای صحیح قانون گمرکی در اختیار یکدیگر قرار می دهند که این اطلاعات تضمین ارزیابی صحیح حقوق گمرکی و مالیات، ارزیابی درست ارزش کالا برای اهداف گمرکی ، تعیین طبقه بندی تعرفه کالا و تعیین مبدأ دقیق کالا را در بر می گیرد.

این گزارش می افزاید: اطلاعات مربوط به انتقال غیرقانونی کالاهای حساس از دیگر موضوعاتی است که در متن این توافقنامه گنجانده شده است و گمرکات ایران و کویت در خصوص انتقال غیرقانونی سلاح، موشک، مواد منفجره و مواد هسته‌ای، آثار هنری،تاریخی، فرهنگی و باستانشناسی ارزشمند، مواد مخدر، روان گردان ، مواد پایه و سمی و کالاهایی که مشمول مالیات یا حقوق گمرکی بالایی هستند ، همکاری می کنند.

بنابراین گزارش، پیش بینی می‌شود با اجرایی شدن این توافقنامه،گمرکات ایران و کویت فصل جدیدی را در حوزه مبارزه با تخلفات و قاچاق کالا و مواد مخدر آغاز کنند و شرایط برای تجارت قانونمند در چارچوب تسهیلات جدید گمرکی و تجاری بین دو کشور فراهم شود و حجم مبادلات تجاری میان جمهوری اسلامی ایران و کویت به شکل قابل توجهی افزایش یابد.

انتهای پیام/
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی