کد خبر: ۴۸۶۳۰۰۹
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۲:۱۹

یک مورخ آمریکایی فاش کرده رژیم اسرائیل و گروهک تروریستی منافقین برای جعل ادعا علیه برنامه انرژی هسته‌ای ایران با یکدیگر مخفیانه همکاری می‌کنند.

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران، "گرت پورتر" در مصاحبه با شبکه پرس تی‌وی گفت او شواهدی از اسنادی که گروهک منافقین سال ۲۰۰۴ در اختیار سازمان اطلاعات آلمان قرار داده در اختیار دارد که ادعا می‌کند ایران به دنبال دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای است. 
 
وی گفت: «بدون شک سازمان مجاهدین(منافقین) این اطلاعات را از اسرائیل گرفت، سندی که سازمان مجادهدین را به اسرائیل پیوند می‌دهد و اثبات می‌کند که این سازمان سال‌ها است برای اسرائیل جاسوسی می‌کند.
 
نویسنده کتاب "بحران ساختگی: داستان ناگفته هراس از ایران هسته‌ای" در ادامه گفت شواهد کاملا قانع‌کننده‌ای وجود دارد که ساختگی بودن اسناد گروهک منافقین را اثبات می‌کنند. 
 
وی تصریح کرد که رژیم اسرائیل و امریکا با افزایش ادعاهای خود مبنی بر این که ایران در حال انجام «برنامه مخفیانه برای دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای است» در سال ۱۹۸۳ اسنادی را علیه ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران جعل کردند. 
 
این محقق روزنامه‌نگار گفت در دوران هشت ساله ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش رژیم اسرائیل تلاش کرد «مجموعه‌ای از اسناد را ایجاد کند که نشان دهد ایران به دنبال سلاح‌های هسته‌ای است.»
 
وی یادآور شد، با این حال، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به روشنی گفت که «صحت آن اسناد مشخص نشده است.»
 
پورتر گفت: محمد البرداعی، رئیس وقت آژانس، تاکید کرد این اسناد نباید به عنوان سند در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران استفاده شود.
 
پورتر در کتاب خود نوشت جنجال بین‌المللی بر سر برنامه انرژی هسته‌ای ایران در واقع سناریویی بوده است که سازمان‌‌های جاسوسی رژیم اسرائیل و امریکا سازمان‌دهی کرده‌اند.

انتهای پیام/
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی