کد خبر: ۴۸۶۳۱۴۷
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۰

ستاد مدیریت بحران ویژه برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام(ره) در مرکز فرماندهی و ستاد مدیریت بحران شهر تهران تشکیل شد و در پایان اعلام شد که با تدابیر پیش‌بینی شده این مراسم حادثه و سانحه‌ای نداشته است.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران، همزمان با فرارسیدن بیست و پنجمین مراسم سالگرد عروج  ملکوتی حضرت امام(ره) و حضور مجاوران و زائران از نقاط مختلف کشور در حرم مطهر حضرت امام (ره)، نشست اضطراری اعضای این ستاد برگزار شد، همچنین ستادهای مدیریت بحران مناطق22گانه به منظور نظارت و هماهنگی بر فعالیت‌ها و تامین ایمنی مراسم در قالب 22پهنه در مجموعه حرم مطهر و اطراف آن نیز فعال شدند.
 
بنابراین گزارش، با فعال‌سازی کمیته‌های تخصصی عضو ستاد و حضور نمایندگان این سازمان‌ها از جمله اورژانس، آتش نشانی، هلال‌احمر، پلیس و هواشناسی، پایش و بررسی فعالیت‌ها در طول برگزاری مراسم در دستور کار قرار گرفت.
 
در طول برگزاری این مراسم، ستادهای مدیریت بحران مناطق 22گانه با ارسال تجهیزات مورد نیاز نسبت به تامین نیروی برق اضطراری در بخشی از پهنه‌های اختصاصی اقدام کردند. ستاد مدیریت بحران منطقه20 نیز  با برپایی اردوگاه اسکان اضطراری و نصب چادر، وظیفه اسکان بخشی از زائران حرم مطهر را بر عهده داشت.
 
سید جواد کشفی معاون آمادگی، عملیات و هماهنگی امور مناطق در پایان جلسه اضطراری ستاد به ضرورت آمادگی مستمر نهادهای خدمات اضطراری و سازمان‌های مدیریت شهری در تمامی شرایط اشاره کرد و گفت: مرکز پردازش این سازمان با برخوردار از صدها دوربین نظارتی، شبکه لرزه‌نگاری مستقل و سامانه تخمین سریع حوادث و سایر سیستم‌های کنترلی و نظارتی به صورت شبانه روز به پایش شرایط کلان‌شهر تهران می‌پردازد و در مقابل سازمان‌ها و نهادها نیز باید ضمن شناسایی نقاط ضعف و مخاطرات محتمل حوزه خویش نسبت به ارتقای آمادگی و افزایش توان مقابله و پاسخ سریع، صحیح و مناسب در برابر سوانح تلاش مستمر داشته باشند و با بهره‌گیری از ظرفیت این ستاد نسبت به هم افزایی توان خود در شرایط وقوع حوادث و سوانح اقدام نمایند.
 
همچنین تاکید شد که با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی نسبت به شرایط ناپایدار جوی، تمامی سازمان‌ها آمادگی کامل خود را در روزهای آینده حفظ نمایند.
 
محمد مهدی عشقی رئیس اداره پیش‌بینی و هشدارهای جوی  اداره هواشناسی استان تهران نیز در این جلسه در خصوص توفان بی‌سابقه اخیر تهران گفت: این توفان ناشی از تغییرات آب و هوایی محلی بود که از منطقه آبیک با مسیر وزش جنوب غربی به سمت شمال شرقی در زمان کوتاهی شکل گرفت و در ترکیب با جریان ناپایدار مشابه کل منطقه تشدید شد، سرعت گرفت و در زمان کوتاهی فرونشست و گرد و خاک ناشی از عبور توفان از دشت‌های خشک و خاکی جنوب تهران بود.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر