کد خبر: ۴۸۶۸۴۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۰
۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۰
کد خبر : ۴۸۶۸۴۵۰

نماینده ائتلاف دولت قانون با بیان اینکه مخالفان ارتش عراق تا چند روز قبل "داعش" را انقلاب مردم در استانها می‌نامیدند، از اتهامات رئیس پارلمان عراق به ارتش انتقاد کرد.

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، خانم "حنان الفتلاوی" در واکنش به اظهارات "اسامه النجیفی" رئیس پارلمان درخصوص بحران استان نینوا گفت: اظهارات اسامه النجیفی رئیس پارلمان تأسف بار و ناامید کننده است؛ النجیفی به جای حمایت از نیروهای امنیتی آنان را متهم می‌کند و در توانانی آنان تشکیک می‌کند.

وی افزود: نیروهای امنیتی در حال نبرد هستند و شهید می‌دهند، و این درحالی است که او (النجیفی) هنوز از غرور و تکبر دست نکشیده است.

الفتلاوی به شبکه عراقی "سومریه نیوز" گفت: النجیفی با سفارت آمریکا و بارزانی تماس می‌گیرد ولی ارتباطی با نخست وزیر برقرار نمی‌کند.

الفتلاوی تأکید کرد: از چند ماه قبل دولت درحال هشدار دادن است و از گروه‌های سیاسی می‌خواهد با اتخاذ مواضع یکپارچه از نهادهای امنیتی حمایت کنند.

وی ادامه داد: ما می‌گوییم که دشمن ما یکی است و ما در یک کشتی هستیم، و کل مردم عراق هدف قرار گرفته‌اند؛ ولی در مقابل از النجیفی و امثال او فقط این سخن را می‌شنویم که ارتش را از شهرهای ما خارج کنید .. ارتش را از موصل و الانبار خارج کنید.

این نماینده عراقی خاطرنشان کرد: تا چند روز قبل می‌گفتند که داعش وجود ندارد و داعش را انقلاب استانها می‌نامیدند.

وی افزود: همان ارتشی که آن را به طایفه گری متهم می‌کردند و آن را ارتش مالکی می‌نامیدند اکنون با قدرت ایستاده و در حال دفاع از موصل و مقدسات موصل و اراضی آن است.

الفتلاوی از رئیس پارلمان عراق خواست به شکست برادرش (استاندار موصل) طی سالها اعتراف کند.

وی درباره استاندار موصل و برادر اسامه النجیفی رئیس پارلمان عراق گفت: وی مخالف نهادهای امنیتی بود و با آنها همکاری نمی‌کرد .النجیفی به جای متهم کردن دلاورمردان ما در نهادهای امنیت، روحیه آنان را تخریب می‌کند.

الفتلاوی با بیان اینکه جنگ از سوریه کاملا به عراق منتقل شده است، از همه سیاستمداران و مسؤولان عراقی خواست برای مقابله با این هجمه و بیرون راندن داعش متحد شوند.

عناصر داعش بامداد امروز با یورش به استان نینوا، شهر موصل را کاملا تحت کنترل خود در آوردند.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر