کد خبر: ۴۸۹۰۲۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۹
ساری /

مسئول پژوهشکده مازندران‌شناسی گفت: در ساری چندین اثر تاریخی با ثبت ملی وجود دارد که مورد بی‌توجهی و بی‌مهری این سازمان قرار گرفت.

اسلامی ساروی در حاشیه داوری مسابقه شک میراث، در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران ساری افزود : از صنعت گردشگری در مازندران فقط ویلاداری را به ما تحمیل کردند.

وی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مازندران، کمر فرهنگ استان را شکست،تصریح کرد : در ساری چندین اثر تاریخی با ثبت ملی وجود دارد که مورد بی‌توجهی و بی‌مهری این سازمان قرار گرفت.

مسئول پژوهشکده و کتابخانه مازندران شناسی و ساری‌شناسی گفت: این بار با اعتقاد به تاثیرات هنر، از هنرمندان عکاس کمک خواستیم تا خرابی‌های میراث فرهنگی را در شهر مظلوم ساری، از دریچه دوربین به نمایش درآورند.

اسلامی ساروی افزود :اجرای این طرح استمداد از هنرمندان برای نجات میراث فرهنگی شهر مظلوم ساری است.

وی با بیان اینکه چهار نفر داوری مسابقه عکاسی اشک میراث را به عهده دارند، تصریح کرد : 100 عکس انتخاب می‌شود و در قالب یک نمایشگاه در معرض دید همگان قرار می‌گیرد.

مسئول پژوهشکده و کتابخانه مازندران شناسی و ساری‌شناسی از برگزاری نمایشگاه عکس‌های ارسالی به مسابقه اشک میراث، بعد از ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: با همکاری معاونت فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ و هنر شهرداری ساری، نمایشگاه عکسی برگزار و کتابی از آثار برگزیده این مسابقه چاپ می‌شود.

اسلامی هدف از برگزاری این مسابقه عکاسی را شناسنامه‌دار کردن آثار میراث فرهنگی در حال مرگ ساری بیان کرد.

وی با اشاره به اعلام اسامی برندگان مسابقه اشک میراث تا یک هفته دیگر گفت: به نفرات اول، دوم و سوم، به‌ترتیب یک میلیون،500 هزار و 300 هزار تومان جایزه نقدی پرداخت می‌شود./ش/ن

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر