کد خبر: ۴۹۱۵۳۵۰
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۰
سی ان ان:

سی ان ان اعلام کرد اسرائیل با هزاران نیروی نظامی در غزه وارد عملیات زمینی شده است و بیست هزار نیروی دیگر اسرائیلی آماده می شوند.

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، ولف بلیتزر تحلیلگر ارشد شبکه گفت: اسرائیل عملیات زمینی را در غزه شروع کرده است. اسرائیل امیدوار است در این عملیات، انبار راکتهای حماس را نابود کند. هدف اولیه اسرائیل در غزه از بین بردن تونلهای حماس است.

سی ان ان گزارش داد یکی از مقامات اسرائیلی به من گفت اسرائیل هزاران نیروی زمینی خود را وارد غزه کرده است. اسرائیل پنجاه هزار نیروی ذخیره ارتش خود را بسیج کرده است. قرار است بیست هزار نیروی ذخیره دیگر ارتش اسرائیل بسیج شوند. بنابراین می بینیم که عملیات زمینی در غزه بسیار جدی است.

اسرائیل نتوانست در حملات هوایی و دریایی به غزه به اهداف خودش برسد و درنتیجه به عملیات زمینی روی آورده است. اسرائیل در تلاش است در عملیات زمینی تاجایی که می تواند توان نظامی حماس را از بین ببرد. اسرائیل با تانک و نفربر وارد غزه شده است. باتوجه به اینکه غزه از نظر جمعیتی بسیار پرتراکم است، حمله به این منطقه می تواند تلفات انسانی بسیار زیادی به همراه داشته باشد. حمله به غزه با تلفات انسانی زیادی همراه بوده است. حدود دویست نفر کشته شده اند که شماری از آنها از اعضای حماس بوده اند اما شماری دیگر از کودکان و زنان و کهنسالان بوده اند که در درگیری های دو طرف گیرافتاده و جانشان را از دست داده اند.

وی در ادامه افزود: حماس راکتهای خود را در مناطق غیرنظامی پناه کرده است. با این اوصاف، طبیعی است که حملات به غزه با تلفات انسانی همراه باشد. با آغاز عملیات زمینی در غزه نیز شمار تلفات غیرنظامی در این منطقه افزایش خواهد یافت. با انتشار خبرهای مربوط به سرنگونی هواپیمایی مالزیایی بر فراز اوکراین، نگرانی های جدیدی در اسرائیل پیش آمده است. ادعا می شود سوریه موشکهایی شبیه موشک استفاده شده برای سرنگون کردن این هواپیما را به حزب الله لبنان داده است. اسرائیل نگران است از این موشکها علیه اسرائیل استفاده شود. با این اوصاف، طبیعی است که اسرائیلی ها نگران رویداد اخیر در اوکراین باشند.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر