کد خبر: ۴۹۴۱۸۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۰:۵۹
۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۰:۵۹
کد خبر : ۴۹۴۱۸۶۵
در دومین روز از جشنواره زیرچتر لبخند؛

دومین روز از جشنواره زیر چتر لبخند با تقدیر از بزرگان عرصه بازیگری و نیز تیم جمعه ایرانی و کوی نشاط همراه بود و با اجرای قطعات موسیقی و نمایش های زنده لحظات خوبی را برای هنرمندان و مخاطبان و مردم حاضر در تالار کوثر صدا و سیما به ارمغان آورد.

به گزارش خبرنگار رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران دقایقی پیش جشنواره زیر چتر لبخند دومین مراسم خود را به پایان رساند و هنرمندان بسیاری از حوزه سینما و تلویزیون در تالار کوثر صدا و سیما گرد هم آمدند که در ابتدا "علیرضا جاویدنیا" با ذکر خاطره ای لبخندی را بر لبان مخاطبان نشاند و بعد فرصت را در اختیار مجری دیگر این مراسم "اردشیر منظم" گذاشت و او نیز ضمن خوش آمدگویی به همه حاضران به معرفی برنامه های این جشنواره پرداخت که با اجرای ترانه ای توسط علیرضا جاویدنیا با شعر و آهنگی از برنامه "صبح جمعه با شما" مربوط به سال های پیش، آغاز شد.

بنابراین گزارش "حمید شیخ محمدی" مدیر شبکه رادیویی ایران و متولی جشنواره در روز دوم ضمن خوش آمدگویی به همه حاضران و هنرمندان در تالار کوثر صدا و سیما گفت: از طرف رادیو ایران در خدمت همه شما و همکاران هستم و از سوی همه هنرمندان به شما خوش آمد می گویم و بهترین لحظات را برای شما آرزو می کنم. در معاونت سیما تصمیمی بر برگزاری یک جشنواره طنز گرفته شد با نام زیر چتر لبخند که روز دوم آن سهم شبکه رادیویی ایران بود.

وی افزود: از همه هنرمندان حاضر در جمع و به خصوص هنرمندان جمعه ایرانی و کوی نشاط تشکر می کنم که با هنرنمایی خود لحظاتی را برای مردم و مخاطبان به یادگار گذاشتند.

در ادامه این جشنواره "محمد حسین صوفی" معاون صدای جمهوری اسلامی ایران با اصرار علیرضا جاویدنیا به روی صحنه رفت و ضمن خوش آمدگویی به همه مخاطبان و هنرمندان گفت: روز دوم جشنواره به همت رادیو ایران برگزار شد و به نوعی رادیو ایران متولی این جشنواره بود؛ عده ای رادیو ایران را پدر شبکه های رادیویی می دانند؛ رادیو به عنوان یک رکن در جامعه نقش تاثیرگذاری را به عنوان یک نهاد فرهنگ ساز برعهده دارد.

شبکه های رادیویی در همه امور ضروری و مورد نیاز مردم و در همه حوزه های مختلف برنامه سازی می کند و ایجاد فضای مفرح و شاد را از اهداف و وظایف خود می داند.

وی افزود: خندیدن باید تبدیل به یک فرهنگ و هنجار شود برای این که این اتفاقات بیفتد رادیو وظیفه خود دانسته که برنامه های شادی آفرین را در قالب برنامه های طنز تولید کند که خوشبختانه شبکه های رادیویی مسیر رو به رشدی را آغاز کرده اند.

در سال 1390 اولین جشنواره طنز به همت "جمعه ایرانی" برگزار شد که در آنجا گفتم از همه گروه های طنز تقاضای کمک داریم به این دلیل که مردم ما در همه زمان ها به برنامه های طنز و شادی آفرین نیازمندند و خوشبختانه این اتفاق افتاد و تولید برنامه های طنز بیشتر شد.

صوفی تصریح کرد: ساخت و اجرای برنامه طنز کار دشواری است و خوشبختانه طیف وسیعی از برنامه های طنز در بیشتر شبکه های رادیویی ساعاتی را به خود اختصاص دادند. هدف ما در این جشنواره تجلیل از کسانی است که سال ها، ماه ها و روزها برنامه های طنز و شادی را تولید و پخش کردند و لبخند را بر لبان مردم هدیه دادند.

در عین حال زمینه کشف و جذب هنرمندان در شبکه های رادیویی فراهم شده و بنابراین من از برگزار کنندگان و دبیر همایش محمد صادق رحمانیان و نیز از مهدی شیخ محمدی مدیر شبکه رادیویی ایران تشکر می کنم.

*
تقدیر از برنامه سازان موفق طنز رادیویی


بنابر این گزارش از عباس محبی، رضا عبدی، منوچهر آذری، سعید توکل، تورج نصر، ناهید امیریان، مهدی صباغی، اردشیر منظم و علیرضا جاویدنیا تقدیر به عمل آمد.

در ادامه این مراسم رضا عبدی ضمن تشکر از علیرضا جاویدنیا مجری این مراسم گفت: سال هاست که با جمعه ایرانی کار می کنم و 60 سال پیش که به رادیو آمدم در یک نمایش نامه و به صورت زنده بازی کردم و با یک نمایش عاشق رادیو شدم و الان که در سن 83 سالگی به سر می برم هنوز عاشق رادیو هستم و با سعید توکل همکاری می کنم.

در خلال این برنامه ناهید امیریان بازیگر و مدیر دوبلاژ سیما و سعید توکل نویسنده، سردبیر و تهیه کننده "جمعه ایرانی" از همه حاضران تشکر کردند.

در ادامه این مراسم "علیرضا خمسه" که مهمان ویژه این جشنواره بود ضمن خوش آمدگویی به همه مردم و هنرمندان گفت: سال های دور با رادیو همکاری داشتم؛ رادیو توان تسخیر دل ها را از طریق گوش دارد، این جا هنرمندان بزرگسالی به اجرای نمایش هایی طنز برای کودکان پرداختند که اگر در سال های دور رادیو را گوش می کردیم فکر می کردیم که عده ای کودک پشت میکروفون قرار دارند و نمایش ها را اجرا می کنند ولی الان که می بینم همگی مادران و پدران بزرگسال هستند.

در ادامه این مراسم علیرضا خمسه با زبانی کمدی خاطره هایی را بازگو کرد که برای همه هنرمندان و مخاطبان تازگی داشت.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم از برگزیدگان حوزه طنز، غلامرضا عزتی، شاهرخ باقری نژاد، عباس محبی، نگین خواجه نصیر تقدیر و تشکر به عمل آمد.


انتهای پیام/ اس


سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر