یک پایگاه خبری لبنانی به نقل از منابع آگاه از فضای حاکم بر دیدار وزیران امور خارجه ایران و عربستان در نیویورک گزارش داد.

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران؛پایگاه خبری لبنان فید گزارش داد پس از گذشت چند ساعت از اعلام تهران و ریاض از گشوده شدن فصلی جدید در روابط و همکاری بین طرفین برای تثبیت امنیت و صلح امنیت در منطقه در جریان نخستین دیدار بین وزیران امور خارجه ایران و عربستان در نیویورک، منابع آگاه گفتند که دیدار  "محمد جواد ظریف و سعود الفیصل" در فضایی مثبت برگزار شده اما تحولات یمن بر این دیدار سایه انداخته و تمامی پرونده‌ها بین دو طرف بررسی نشده است.

براساس گفته منابع آگاه از آثار مثبت دیدار وزیران امور خارجه ایران و عربستان این است که روندی که دو کشور در صدد تکمیل آن هستند، آغاز شد و این روند بر اساس گشایش روابط تهران-ریاض و همکاری منطقه‌ای در زمینه مبارزه با تروریسم قرار دارد.

منابع آگاه افزودند که "محمد جواد ظریف و سعود الفیصل" بر سر نشست‌هایی دیگر در نیویورک و پایتخت‌های دو کشور با هدف تکمیل گفتگوها درباره پرونده‌های دوجانبه و منطقه‌ای که مورد اهتمام تهران و ریاض است به توافق دست یافتند.

انتهای پیام//
برچسب ها: ظریف ، سعود ، الفیصل ، عربستان ، محمد ، جواد
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار