کد خبر: ۵۰۲۴۳۶۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۳ - ۰۰:۱۶
۰۶ آبان ۱۳۹۳ - ۰۰:۱۶
کد خبر : ۵۰۲۴۳۶۰

در برنامه نود دیشب چه گذشت؟/ کاشانی: وینگادا 500 میلیون تومان بدهی مالیاتی دارد+ گزارش تصویری

برنامه نود این هفته از ساعت 22:42 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت و ساعت 2:20 بامداد سه شنبه به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران برنامه نود این هفته از ساعت 22:42 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت.

سئوال مسابقه پیامکی این هفته به طرفداران تیم های داخلی و خارجی اختصاص یافته بود.حبیب کاشانی مدیر تیم ملی امید و مشاور فدراسیون میهمان برنامه نود بود که در مورد تیم ملی امید و اتفاقات رخ داده در این رده صحبت کرد.

حبیب کاشانی در مورد تیم ملی امید گفت: باید عملکرد تیم ملی در اینچئون و همچنین وینگادا را جدا کنیم و وینگادا تا یک هفته پیش از اعرام تیم به اینچئون از سن بازیکنان خبر نداشت. در زمان وینگادا 7 دیدار بین المللی انجام شده که حاصل آن 4 شکست و 3 تساوی بوده است. به نظر من حضور در المپیک دور از ذهن نیست و فقط باید هماهنگی و برنامه ریزی درست داشته باشیم. فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک سه ضلع مثلث هستند که باید با هم هماهنگ باشند.


 
مدیر فوتبال امید ایران با طرح این پرسش که چرا باید صعود این تیم به المپیک آرزو باشد، گفت: 40 سال است تیم امید ایران به المپیک نرفته است. در این مدت تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی رفته است. ما کارهای بزرگتر از این را انجام داده‌ایم و این بار هم تیم امید ایران می‌تواند المپیکی شود.
 
کاشانی ضمن تشریح برنامه‌های تیم امید و سه اردویی که برای این تیم طی ماه‌های پیش رو طراحی شده است، گفت: به نظر من شرایط وینگادا خاص است و امکان اینکه ما با او به خط پایان برسیم، زیاد است. مهمترین ایرادی که کمیته فنی به وینگادا وارد می‌کند این است که او دیسپلین لازم هدایت تیم امید را ندارد و نمی‌تواند تیم را از نظر روحی و روانی مدیریت کند.
 
وی افزود: به دنبال شکست‌های اخیر و حذف از بازی‌های آسیایی اینچئون اعتمادبه‌نفس از بازیکنان گرفته شده است و آنها تحت فشار روحی و روانی هستند. باید همه ما به آنها کمک کنیم تا شرایطی بهتر پیدا کنند.

گزارش از نود تا نود پخش شد و طی آن به اتفاقات هفته اخیر فوتبال کشورمان پرداخته شده بود.

کاشانی در مورد گزینه های مربیگری در تیم ملی امید
گفت: منصوریان، گل محمدی، وحید هاشمیان، افاضلی، فرکی، مایلی کهن و کرانچار گزینه هایی هستند که برای هدایت این تیم مدنظر هستند.

وی ادامه داد: وینگادا 500 میلیون تومان بدهی مالیاتی دارد که 100 میلیون آن پرداخت شده است، آقای رحیمی (مدیرعامل وقت باشگاه پرسپولیس) تا تاریخ 24 شهریورماه وقت گرفته بود که این بدهی را پرداخت کند که این اتفاق صورت نگرفت. در تاریخ 17 مهرماه هم فدراسیون فوتبال ضمانت وینگادا را کرد تا بتواند از کشور خارج شود.
 
تا به امروز بدهی مالیاتی وینگادا پرداخت نشده است و او باید حق مردم ایران را با پرداخت مالیات بدهد، کاشانی با طرح این موضوعات گفت: امروز در صحبتی که با کی‌روش داشتیم، او هم گفت که از عملکرد وینگادار دفاع نمی‌کند. او تأکید داشت که هر شخصی به عنوان سرمربی تیم امید انتخاب می‌شود باید از او و تیمش حمایت شود. او برای سرمربی تیم امید چهار 4 آیتم را نیز مدنظر داشت.  مدیر تیم فوتبال امید کشورمان در خاتمه تصریح کرد: کمیته فنی روی یک مربی ایرانی اتفاق نظر دارد که ایشان در تیم باشگاهی‌اش مشغول فعالیت است. ما باید به گونه‌ای عمل کنیم که تیمها هم ضرر نکنند. ما امروز با کی‌روش امروز صحبتهای نهایی را کردیم و طی روزهای آینده با هیئت رئیسه هم به جمع بندی تا در نهایت تصمیمی به سود فوتبال کشور بگیریم

جدول لیگ برتر و برنامه هفته آینده این رقابت ها به تصویر کشیده شد.

همچنین جدول جام حذفی به نمایش گذاشته شد.گزارش تقویم نود پخش و طی آن به وقایع هفته نخست آبان در سال های گذشته اشاره شد.مهدی تاج رییس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال میهمان بعدی برنامه نود بود که در مورد مشکلات بوجود آمده در مورد حق پخش تلویزیونی صحبت کرد.

160 میلیارد میزان تبلیغات دور زمین بود که یک شرکت برنده شد که قرار شد 60 میلیارد سال نخست و 100 میلیارد سال دوم پرداخت شود.

سال 92 نامه ای نوشتیم خدمت رییس رسانه ملی و اعلام آمادگی کردیم برای بستن قرارداد و رقمی نیز اعلام کردیم. در راستای کمبود هزینه اقدامات مفیدی صورت دادیم. وقتی این نامه رفت خدمت ضرغامی ما رونوشتی از نامه را نیز به مجلس دادیم، چرا که بودجه به مجلس نرفته بود و می خواستیم بودجه ای را به فوتبال بیاوریم.

تاج در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: AFC نیز اولویت درآمد فوتبال را به حق پخش تلویزیونی داده است.

وی ادامه داد: جلسه روز گذشته با ضرغامی خیلی خوب بود و صحبت های وی خیلی منطقی بود و به دل مدیران باشگاه ها و شخص من نشست.

تاج افزود: از ضرغامی می خواهیم در مجلس و دولت به ما کمک کند، وی امروز خیلی صحبت های منطقی می کرد.

گزارشی از لیگ های اروپایی و میزان حق پخش تلویزیونی و تفاوت های موجود در آنها
پخش شد.

تاج همچنین در مورد راهکار برطرف شدن مشکلات موجود گفت: دولت از طریق کارخانه ها به فوتبال کمک نکند و این مبلغ را از راه های درست به فوتبال برساند، همانند کشورهای دیگر.

باشگاه ها این حق را دارند که از حق پخش مبلغی را دریافت کنند، در حال حاضر تیم ها بدهی زیادی دارند.وی ادامه داد: پخش تلویزیونی بازی ها باعث می شود جوانان از راه های خلاف دوری کنند و به ورزش و فوتبال روی بیاورند.

تاج خاطرنشان کرد: تیم های آسیایی اگر از نظر مالی تقویت نشوند نمی توانند در آسیا موفق باشند.

 چند روز دیگر مسئولان AFC می آید و مبلغ حق پخش تلویزیونی را جویا می شود و یا باید واقعیت را بگوئئم و آماتور شویم و یا دروغ بگوییم و حرفه ای بمانیم.

مصاحبه هایی از مدیران باشگاه های لیگ برتری در خصوص حق پخش تلویزیونی پخش شد و هر یک از آنها نظرات خود را در این باره اعلام کردند.

مهدی تاج در مورد نامه عزل نبی و آیت الهی که برای کفاشیان نوشته شده ولی در اختیار خبرگزاری ها قرار گرفته بود گفت: این موضوع داخلی است و نباید رسانه ای می شد و نمی دانم چه کسی این اقدام را انجام داده است.

آمار مسابقه پیامکی پس از گذشت بیش از 3 ساعت از آغاز برنامه:گزارشی از عملکرد لژیونرهای فوتبال کشورمان در لیگ های خارجی پخش شد.

مهدی تاج در ادامه صحبت های خود ابراز امیدواری کرد که مشکلات موجود برای حق پخش تلویزیونی برطرف شود و به زودی زود شاهد پخش مستقیم دیدارهای لیگ و جام حذفی از تلویزیون باشیم.

وی اعلام کرد در اینصورت خودش با همه دوربین ها تماس می گیرد و از آنها برای تصویربرداری از رقابت های فوتبال دعوت می کند و درآمد بدست آمده را به باشگاه ها تقدیم خواهد کرد.

گزارشی از لیگ فوتبال ساحلی و مصاحبه های بازیکنان و مربیان تیم ها پخش شد.

مهدی تاج در مورد بحث حق پخش تلویزیونی گفت: پخش نشدن بازی ها به ضرر هر دو طرف است و امیدواریم این مشکلات برطرف شود و هر چه زودتر شاهد پخش مستقیم بازی ها از تلویزیون باشیم.

گزارشی از هیات فوتبال خراسان رضوی پخش شد و تعدادی از نامزدهای حاضر در این انتخابات به صحبت پرداختند.

گزارشی از باشگاه ابومسلم و صحبت های مسئولان این باشگاه پخش شد.

مهدی تاج در مورد گزارش پخش شده در خصوص تیم ابومسلم
گفت: این گزارش مربوط به ابومسلم گذشته بوده و ابومسلم کنونی ابومسلم شرق است، ابومسلمی که گزارش آن را مشاهده کردید پرونده های متعددی در فیفا و AFC دارد که در حال پیگیری است.

برنامه این هفته نود ساعت 2:20 بامداد سه شنبه به پایان رسید.

گفتنی است در خلال برنامه فردوسی پور اعلام کرد دوشنبه هفته آینده با توجه به ایام تاسوعا و عاشورای حسینی برنامه نود نخواهیم داشت و اگر مشکل پخش بازی ها تا  آخر هفته حل شد از طریق زیرنویس زمان پخش برنامه اعلام خواهد شد که احتمالا شنبه خواهد بود.

انتهای پیام/

گزارش از : سید محمد رضا آقایی میر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر