سرهنگ خیلدار در گفتگو با باشگاه خبرنگاران خبر داد

تصویب طرح جمع‌آوری دامگاه‌های تالاب فریدونکنار در هفته آینده/ جمع‌آوری دامگاه‌های فریدونکنار در گرو همکاری مردم

فرمانده یگان سازمان حفاظت محیط زیست کشور از تصویب طرح جمع‌آوری دامگاه‌های تالاب فریدونکنار در هفته آینده خبر داد.

 حمیدرضا خیلدار فرمانده یگان سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با  خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران ، با اشاره به نشستی که طی چند روز گذشته با حضور مدیر کل محیط زیست استان مازندران مبنی بر  حل مشکل دامگاه‌ها در تالاب فریدونکنار برگزار شده بود گفت: در طی این جلسه قرار بر آن شده تا شنبه هفته آینده جلسه‌ای در اداره کل امنیتی استان مازندران با حضور نیروی انتظامی و شورای تأمین استان برگزار شود تا راهکار مناسبب برای برخورد با متخلفین در قالب یک طرح اتخاذ شود.

فرمانده یگان سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: یگان حفاظت محیط زیست و شورای تأمین استان مازندران در تلاش است تا هفته آینده طرحی را مبنی بر جلوگیری از شکار غیر مجاز پرندگان در تالاب فریدونکنار به تصویب برساند.

وی با اشاره به تدوین طرح برخورد با متخلفین اظهار داشت: با تصویب این طرح یگان حفاظت محیط زیست به هیچ وجه کوتاهی در زمینه برخورد با متخلفان به خرج نمی‌دهد و به صورت جدی با آنها برخورد خواهد کرد.

خیلدار با تأکید بر دائمی بودن این طرح بیان داشت: در راستای این طرح قرار بر آن است که هر چند روز یک بار اکیپی برای سرکشی به محل دامگاه‌ها اعزام شود و با متخلفین برخورد شود.

فرمانده یگان سازمان حفاظت محیط زیست با تأکید بر این که جمع‌آوری کامل دامگاه‌ها تنها زمانی امکان پذیر است که تمام ارگان‌های ذیربط با یگان حفاظت محیط زیست همکاری کنند، تصریح کرد: تا زمانی که فرماندار فریدونکنار که رئیس شورای تأمین شهرستان است برای انجام تدابیر امنیتی با یگن حفاظت محیط زیست همکاری کنند یگان به تنهایی قادر به انجام هیچ فعالیتی نیست.

خیلدار با اشاره به اینکه معضل سال‌هاست که گریبان پرندگان تالاب فریدونکنار را گرفته است، اظهار داشت: از گذشته تعدادی از دامگاه‌ها مجوزنصب داشته‌اند اما متأسفانه در دولت قبلی به دلیل عدم توجه به این موضوع عده‌ای از شکارچیان به صورت غیر قانونی به نصب دامگاه پرداخته‌اند.

وی با اشاره به این که جمع آوری دامگاه‌ها نیاز به همکاری همه جانبه مردم دارد، افزود: مردم باید برای جمع‌آوری این دامگاه‌ها با یگان و اداره محیط زیست استان مازندران همراه باشند تا زمانی که مردم همکاری نکنند هیچ ارگانی نمی‌تواند اقدام مناسبی در این زمینه انجام دهد.

وی در پایان گفت: یگان ویژه حفاظت محیط زیست خواهان همکاری همه جانبه دادستان شهرستان فریدونکنار و فرمانداراین شهر برای جمع آویر دامگاه‌ها است.

انتهای پیام/  
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر