رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای طرح موضوعات هسته‌ای هیچ‌گاه مذاکره را رد نکرده و برای حل مسائلی که در صحنه بین المللی طرح کرده‌اند و با وجود تحریکاتی که از سوی برخی کشورهای غربی اعمال شده، همواره طالب مذاکره بوده است.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران؛ علی اکبر ولایتی در حاشیه دیدار با وزیر امور خارجه نروژ و در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از ابتدا طرح موضوعات هسته‌ای هیچ‌گاه مذاکره را رد نکرده است، بیان داشت: برای حل مسائلی که در صحنه بین المللی طرح کرده‌اند و با وجود تحریکاتی که از سوی برخی کشورهای غربی اعمال شده، ایران همواره طالب مذاکره بوده است.  
 
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه از ابتدا روش جمهوری اسلامی ایران روشن بوده که به دنبال مصرف صلح آمیز انرژی هسته‌ای است و چون یکی از منابع مهم انرژی پاک در آینده انرژی هسته‌ای خواهد بود و روز به روز نیاز بشر به این انرژی افزوده می‌شود؛ ما نباید به روزی برسیم که برای تامین انرژی هسته‌ای مجبور باشیم که از دیگران این انرژی را طلب کنیم تا آن‌ها از این موضوع به عنوان اهرم فشار علیه ایران استفاده کنند.  
 
ولایتی تصریح کرد: این فلسفه حاکم به روش جمهوری اسلامی ایران در مسئله هسته‌ای است از آنچه انجام داده‌ایم مطمئنیم و درهای تاسیسات هسته‌ای همواره به روی بازدید کنندگان آژانس باز بوده است.  
 
انتهای پیام/
برچسب ها: موضوع ، هسته ای ، ایران
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار