کد خبر: ۵۱۶۰۲۳۰
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۰
مکان های تاریخی ایران/

در کاشان غاری به زیبایی جلوه گری می کند که در هیچ کجای دنیا نمی توانید غاری به این عجیبی ببینید .این غار از عجایب و نوادر آثارباستانی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، در کاشان غاری به زیبایی جلوه گری می کند که در هیچ کجای دنیا نمی توانید غاری به این عجیبی ببینید .این غار از عجایب و نوادر آثارباستانی است.

غار نیاسر درحدود ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ سال قبل در دل کوه کرکس و برفراز تپه های آهکی مشرف بر نیاسر کاشان کنده شده است این غار عجیب احتمالاً به هدف آیینی و مذهبی احداث کرده اند . غار نیاسر به صورت تونل سنگی پرپیچ و خم با ابزارهای ابتدایی کنده شده است.

غار نیاسر کاشان تشکیل شده از زیرزمین و مجموعه ای پیچیده که از راهرو های تنگ و طولانی و اتاق ها و چاه های متعددی است و دسترسی به اعماق آنها بسیار دشوار است.

غار که به ”غار ویس" شهرت دارد قرن ها کشف نشده بوده است و در هیچ یک از متون تاریخی و نام این غار و چگونگی آن ذکر نشده ولی قدمت آن بسیار زیاد می باشد.

سایر بناهای تاریخی منطقه نظیر آتشکده نیاسر نیز در متون قدیمی ذکر نشده است.
از شگفتی های این غار انسان ساخت بودن آن است. غار نیاسر به دست انسان هایی ساخته شده است که خود را برای ساختن آن به خطر انداخته اند . کمبود هوا در هیچ نقطه ای از آن احساس نمی شود و حتی در عمیق ترین نقاط آن عمل تهویه به طور طبیعی انجام می گیرد.

دانتشمندان نیز بر این اساس می گویندبرای ساخت آتشکده ، از سنگ های غار نیاسر استفاده شده است. و زمان حفر چاه های درون این غار نیز بسیار قبل تر از احداث این غار عجیب بوده است.

این غار بسیار شگفت انیز و زیبا است و همین مساله باعث جذب توریست ها و گردشگران بسیار زیاد شده است .غار نیاسر از جاذبه های گردشگری کاشان به شمار می آید.

این غار که اهالی نیاسر آن را غار تالار یا رییس می‌نامند به طور کامل توسط بشر ساخته شده و یکی از عجایب آثار باستانی به حساب می شود.

انتهای پیام/
منبع:agencytravel.ir
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر