ولایتی در دیدار "میشل عون" مطرح کرد؛

نقش موثر ایران و لبنان برای مبارزه با افراط گرایی و جریانات تکفیری

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با تاثیرگذار خواندن روابط دو کشور در مسایل مهم منطقه‌ای گفت: دو کشور نقش مؤثری برای مبارزه با افراط گرایی و جریانات تکفیری دارند.

به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های باشگاه خبرنگاران علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با "میشل عون" نخست وزیر اسبق و کاندیدای ریاست جمهوری لبنان که به عنوان یکی از شخصیت‌های مطرح برای احراز پست ریاست جمهوری در این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

ولایتی که روز دوشنبه به منظور شرکت در گردهمایی علمای جهان اسلام برای فلسطین به دعوت مجمع جهانی بازگشت به فلسطین به آن کشور سفر کرده بود در این دیدار به بررسی روابط ایران و لبنان اشاره کرد و گفت: روابط دو کشور در مسایل مهم منطقه‌ای تاثیرگذار بوده و باید برای گسترش این روابط تلاش و برنامه‌ریزی کرد و امیدواریم با انتخاب رئیس‌جمهور لبنان این روند توسعه و گسترش بیشتری پیدا کند نقش دو کشور برای مبارزه با افراط گرایی و جریانات تکفیری که دامن منطقه را گرفته بسیار مهم تلقی می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به نقش و جایگاه شخصیت‌های تاثیرگذار در این کشور تصریح کرد: همانگونه که لبنان در بسیاری از اتفاقات منطقه‌ای به پیروزی دست یافته حتما با تدابیر شخصیت‌های برجسته داخلی می‌تواند برخی از مشکلات داخلی را حل و فصل کند و مهمترین سرمایه ارزشمند در اختیار این کشور دارا بودن نیروی انسانی و شخصیت‌های فرهیخته است که در فرهنگ و سیاست درست جهان عرب نیز نقش‌آفرینی کرده‌اند.

"میشل عون" نیز ضمن خوش‌آمدگویی تصریح کرد: امیدواریم منطقه هر چه زودتر از شر این جریانات تکفیری به ویژه در سوریه خلاص گردد و حتما دو کشور ایران و لبنان می‌توانند در این زمینه نقش جدی و تاثیرگذاری را ایفا کنند و در مورد مسائل داخلی لبنان هم باتحولات مثبت و ارزنده‌ای را شاهد خواهیم بود.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در این سفر یک روزه علاوه بر سخنرانی در مراسم اختتامیه گردهمایی علمای جهان اسلام برای فلسطین، با مقامات عالی این کشور از جمله سید حسن نصرالله  دبیر کل حزب‌الله، نبیه بری رئیس مجلس، تمام سلام نخست وزیر لبنان و تعداد دیگری از شخصیت‌ها ملاقات کرد.

انتهای پیام/
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار