کد خبر: ۵۲۰۵۷۱۴
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۳

قصه و پاراگراف دو نکته مهم در داستان نویسی بوده بطوری که در روایات تلفیقی باید پیشینه افراد را مد نظر قرار داد.

مجموعه داستان‌های عاشورایی آیینه رونمایی شد به گزارش خبرنگار قرآن و عترت باشگاه خبرنگاران حاضر در محل؛در آیین رونمایی از مجموعه داستان‌های عاشورایی آیینه حجت‌الاسلام غلامرضا قاسمیان مدیر حوزه علمیه مشکات با اشاره به روایات تاریخی در قرآن اشاره داشت: حوزه علمیه مشکات با هدف روایت تاریخی داستان‌های قرآن و با رویکرد برونداد اجتماعی خارج از فضای مشکات از این کتاب زیبا پشتیبانی مالی و فنی کرده است.

وی بیان کرد: قرآن برای هر تذکری مسئله‌ای آورده است و جایگاه داستان در آن مشخص شده به طوری که خداوند با زبان داستان به مردم صحبت کرده و قصه‌های مختلف را بازگو می‌نماید به طوری که حضرت علی (ع) می‌فرمایند که همیشه مقداری از گذشته اعتبار بگیرید و برای آیندیتان که باقی مانده بگذارید.

مدیر حوزه علمیه مشکات افزود: در نوشتن کتاب و آثار پاراگراف‌بندی امری مهم بوده به طوری که این مسئله نشان می‌دهد که تاریخ از کجا شروع شده و به کجا ختم می‌شود و پاراگراف سبب درک و تحلیل صحیح از داستان را به خواننده بازگو می‌کند و به طور کلی شناخت پاراگراف بسیار مهم است.

وی ابراز داشت: پاراگراف حکایت از تحلیلی از اساس سنن قرآنی اجتماعی بیان دارد که این سنن طوری باید مطرح شود که داستان را به درستی تحلیل کند و اگر بر اساس سنن تحلیل درست انجام شود دال بر درستی تحلیل بوده است و ما باید در تحلیل‌ها ناگهان و یهویی به شخصیت اصلی داستان اشاره نکنیم.

حجت‌الاسلام غلامرضا قاسمیان در پایان اضافه کرد قصه و پاراگراف دو نکته‌ای است که باید همیشه در داستان‌نویسی مد نظر قرار داد و در روایت تلفیقی باید پیشینه افراد را در الویت گذاشت.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر