کد خبر: ۵۲۲۳۷۰۰
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۷
۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۷
کد خبر : ۵۲۲۳۷۰۰
حجت‌الاسلام حمید آقایی در نشست خبری دهه تكريم مساجد مطرح کرد:

رئیس ستاد دهه‌ی تکریم مساجد گفت: سازمان رسيدگي به امور مساجد جزوه‌های آموزشی کاملی را جهت استفاده ائمه جماعت به هزار و 150 مسجدی که در این طرح شرکت کرده تحویل داده است.

به گزارش خبرنگار قرآن و عترت باشگاه خبرنگاران حاضر در محل؛
 حجت‌الاسلام حمید آقایی مسئول دهه تکریم و غبار‌روبی مرکز رسیدگی به امور مساجد امروزصبح در نشست خبری با اشاره به اینکه بیش از 97 درصد شهدا از مساجد راهی جبهه‌های حق برخواسته‌اند اظهار داشت: مسجد برای سازمان و وزارت‌خانه خاص نبوده بلکه برای خود مردم است و ما به عنوان یک نماز‌گذار باید رسالت خود را نسبت به موضوع مسجد با تمام وجود مسائل و مشکلات به نحوه احسن انجام دهیم.

وي با بيان اينكه چند سالی است که از بیستم ماه شعبان مردم برای استقبال از ماه ضیافت الهی و آماده سازی مساجد برای استقبال بیشتر به غبار روبی مساجد گفت:سازمان امور مساجد خدام، هیئت امنا و ائمه جماعت و همچنین تشکل‌هایی مثل کانون‌ها و پایگاههای بسیج را به برنامه‌ریزی در جهت پر کردن فراغت جوانان و خانواده‌ی آن‌ها پیش نهاد داده‌ایم.

حجت الاسلام آقایی با اشاره به شروع دهه‌ی تکریم افزود: هیجدهم خرداد دهه‌ی تکریم و غبار رویی مسجد آغاز شده به طوری که مسئله غبار رویی بیش از دو دهه در مساجد کشور برای استقبال شایسته از ماه مبارک رمضان انجام می‌شود تا مؤمنین نمازگذار به استقبال بهتر این ماه پر فیض بروند .

وی ادامه داد: از سال 90 مرکز رسیدگی به مساجد با رویکردی جدید دهه‌ی تکریم را در ابعاد و زوایای مختلف به آن پرداخته به طوری که این ابعاد ارتباط مستقیمی با مسائل زندگی مردم جامعه داشته و این برنامه طوری تدوین گشته که حضور مردم را در مساجد که خانه‌های دومشان می‌باشد پر رنگ‌تر کند و در دهمین راستا سازمان امور مساجد در جهت بهتر شدن این طرح از اهالی مساجد مرتبا در حال مشورت است و همینطور هدف ما از غبار رویی تکریم مساجد ساماندهی برنامه‌های متمرکز بوده و بزرگداشت مساجد کشور را در خود مسجد به برده و طبق آیین‌نامه‌هایی که به ائمه جماعت مساجد کشور داده‌ایم خادمین و هیئت امنا را توجه ویژه به این برنامه دعوت کرده‌ایم.

رئیس ستاد دهه‌ی تکریم با بیان اینکه ما باید از ظرفیت کانون‌ها استفاده‌ی بهینه رو ببریم ابراز داشت: ما همان‌طور که در حرم‌ ائمه خادم افتخاری داریم این فرهنگ را در مساجد برده و خود مردم به عنوان یک خادم افتخاری کارهای مسجدشان را خود بر دوش بگیرند.

وی با اشاره به نام‌گذاری شعار امسال گفت: امسال شعار مسجد و جوانان فعال را انتخاب کرده‌ایم تا با این طریق آینده جوانان را از مسجد ساخته و به این قشر حساس سبب جذب آن‌ها به مساجد شود و خانه‌های خدا باید محل رفت و آمد فرزندان و خانواده‌های آن‌ها شده که در این امر ائمه جماعات و اهالی مسجد تمام سعی خود را به کار بندند.

آقایی ادامه داد: در دهه‌ی تکریم ما از زحمات ائمه جماعات و هیئت امنا و خادمین مسجد تقدیر ميکنیم به طوری که در سال گذشته ما 450 نفر مسئولین مسجدی را از آن‌ها تجلیل کرده و در قرعه‌کشی در همایش بزرگ خادمین مساجد برگزار شد 41 نفر به عتبات عالیات مشرف شدند که در مورد امسال نیز ما همچین برنامه‌ای را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: به یاری خداوند برای استقبال از ماه مبارک رمضان جلسات آموزشی و توجیهی را برای اهالی مسجد بر پا کرده که با توجه به نامگذاری شعار امسال از پس مسئولیت خطیر سنگینی که بر دوش آن‌ها بوده برآمده که به طور کلی اجرای این برنامه‌ها با مسئولیت امام جماعت مساجد است.

آقایی با بیان اینکه از فضای مسجد نباید اقتصادی کرد ادامه داد: وجود مغازه در فضای مسجد از معنویت آن کاسته شده و همچنین خادمین مساجد باید در چیدمان داخلی مسجد دقت کامل را به عمل آورده تا سبب جذب بیشتر جوانان و خانواده‌های آن‌ها گردد.

وی تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان باید فضای شهرها و مساجد مطابق کشورهای اسلامی دیگر تغییر یافته و شور و نشاطی در بین مردم و افراد روزه‌دار پدیدار گردد.

حجت الاسلام آقایی تاکید کرد: در طرح دهه‌ی تکریم در سال گذشته حدود 800 مسجد شرکت داشته ولی امسال 1200 مسجد در این طرح شرکت می‌کنند که سازمان امور مساجد کمک هزینه‌هایی را به این خانه‌های مقدس خدا و هم بسته‌هایی را به ائمه جماعات کشور داده در آن آموزش‌های لازم و ضروری داده شده است.

وي اضافه کرد: در سال‌ گذشته کرسی‌های تلاوت قرآن داشته ولی امسال علاوه بر این فراز‌هایی از آیات قرآن را توسط ائمه جمعه تفسیر می شود.

همچنين وي افزود: در سال گذشته در حدود 500 مسجد نماز صبح برگزار می‌شد حال آن‌که امسال این روند با توجه به مطالبات مردم امسال به 960 مسجد رسیده است.

آقایی در پایان خاطرنشان کرد: ما جزوه‌های آموزشی ویژه‌ای را ویژه‌ی دهه‌ی تکریم به 1150 مسجدی که اعلام آمادگی در این طرح کرده‌ان فرستاده و تمام توضیحات در باب شعار جوان فعال مسجدی ارائه شده است.

دوشنبه

18 خرداد

مسجد،پایگاه تبلیغ معارف قرآن و اهل بیت (علیهم‌السلام)

سه شنبه

19 خرداد

مسجد،زمینه‌ساز همدلی و هم‌زبانی دولت و مردم

چهارشنبه

20 خرداد

مسجد،مرکز رشد فضایل اخلاقی و ترویج سبک زندگی اسلامی

پنج شنبه

21 خرداد

مسجد،مأمن کودکان،نوجوانان وجوانان

جمعه

22 خرداد

مسجد،میعادگاه منتظران جوان و انقلابی

شنبه

23خرداد

مسجد، مروج امر به معروف و نهی از منکر

یکشنبه

24خرداد

مسجد،محور وحدت در جهان اسلام

دوشنبه

25 خرداد

مسجد، کانون حیات طیبه‌ی خانواده

سه شنبه

26 خرداد

مسجد،بستر نشر فرهنگ و ایثار و شهادت

چهارشنبه

27 خرداد

مسجد، جلوه‌گاه اراده‌ی مردم در عمران خانه‌ی خدا


انتهای پیام/
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر