کد خبر: ۵۲۹۱۵۴۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۴
۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۴
کد خبر : ۵۲۹۱۵۴۱
دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک:

معضل جشنواره تئاتر کودک در شرایط حاضر نبود بودجه و اعتبارات است.

شهرام کرمی کارگردان و دبیر بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک در خصوص کمبود اعتبارات جشنواره تئاتر کودک به خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: اکنون معضل جشنواره تئاتر کودک کمبود سالن در همدان نیست بلکه مشکل ما در شرایط کنونی نبود اعتبارات است. 
 
وی ادامه داد: وقتی در اعتبارات مشکل داشته باشیم، به طور حتم نمی‌توانیم زیر ساخت‌ها را تقویت کنیم و تداوم برگزاری جشنواره در چند سال اخیر اتفاق کوچکی نبوده است چرا که در سال گذشته واقعأ با شرایط سخت مالی روبرو بودیم. 
 
کرمی تصریح کرد: با وجود شرایط سخت مالی داریم، تلاش می‌کنیم جشنواره تئاتر کودک  را ارتقا دهیم و تعداد شرکت‌کنندگان را بیشتر کنیم و از شرایط موجود استفاده مطلوب داشته باشیم. 
 
وی افزود: سعی کردیم امسال در راستای شعار جشنواره یعنی تماشاگر خلاق پیش برویم و جشنواره فرصتی برای رشد تئاتر کودک و نوجوان شود. 
 
کرمی در پاسخ به این که  ممکن است جشنواره تئاتر کودک با وجود شرایط سخت مالی همانند جشنواره فیلم دو سالانه شود، اظهار داشت: وقفه‌ در جشنواره تئاتر کودک رخ نخواهد داد. خوشبختانه با حمایت مسئولان استان همدان و خود وزارتخانه ارشاد جشنواره روز به روز رشد می‌کند. من این خطر وقفه را در جشنواره تئاتر کودک حس نمی‌کنم چرا که جشنواره جریان پویایی دارد و برگزاریش ضرورت دارد. 
 
وی در پاسخ به این که چرا جشنواره تئاتر کودک تنها در شهر همدان برگزار می‌شود، عنوان کرد: در حال حاضر ضرورتی نمی‌بینیم که محل برگزاری جشنواره تغییر کند چرا که مسئولان استقبال بسیاری از برگزاری جشنواره در همدان دارند. 
 
کرمی خاطر نشان کرد: به طور حتم جشنواره در همدان برگزار خواهد شد چرا که از همانجا این جشنواره شکل گرفته است. 

وی بضاعت تعداد سالن‌های تئاتر را در همدان در همین حد خواند، و بیان کرد: در شهر همدان 2 تا 3 سالن با امکانات و تجهیزات خوبی وجود دارد، و به نظرم در مقایسه‌ با شهر‌های دیگر اتفاقاً تعداد سالن‌ها کافی است، همچنین در چند سال اخیر نیز 2 بلک باکس اضافه شده، و همچنین این‌ها نسبت به بضاعت استان امکانات خوبی است. 

کرمی با اشاره به افتتاح تئاتر مشهد در دوره‌ بیستم اظهار داشت: تجهیز و ساخت سالن روند کوتاه مدتی نیست و به زمان و اعتبارات نیاز دارد، به طوری که در این چند سال گذشته بودجه به جشنواره کودک اضافه نشده که بخواهند در راستای آن سالنی را احداث کنیم. 

وی در پایان گفت: حاصل برگزاری دو دوره جشنواره فیلم کودک در همدان احداث مجتمع سینمایی در همدان بود، امیدواریم در سایه جشنواره تئاتر هم سالن‌های تئاتر در آنجا بیشتر شود، اما جشنواره تاکنون ظرفیتش بیشتر نشده است. 
 
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ