کد خبر: ۵۲۹۱۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۰ - ۲۲:۱۳

يك متخصص اپتومتري دانشگاه علوم پزشكي تهران ،استفاده از عينك هاي رنگي را بهترين راه براي بهبود توانايي خواندن دركودكان مبتلا به عارضه نارساخواني دانست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ دكتر ابراهيم جعفرزاده پور اظهار داشت: نارسا خواني يك اختلال ويژه يادگيري در ارتباط با خواندن و نوشتن است كه يكي از اختلالات مهم در سنين آغازين مدرسه به شمار مي رود.

وي با اشاره به اينكه عارضه نارساخواني ممكن است در ميانسالي و يا هر سن ديگري به وجود آيد، گفت: اين بيماري به علت آسيب بخشهايي از مغز ايجاد مي شود ولي آنچه در مورد كودكان بيشتر با آن مواجه هستيم نوع مادرزادي آن است.

اين متخصص اپتومتري افزود: اين كودكان به رغم بهره هوشي مناسب و ظاهر كاملا طبيعي در درسهاي خواندني و نوشتني بسيار ضعيف و ناتوان به نظر مي رسند و در دروسي مانند املاء، انشاء و فارسي به ندرت نمره اي نزديك نمره 10 دريافت مي كنند.

دكتر جعفرزاده پور ادامه داد: ناتواني اين كودكان در دروس اصلي (فارسي و املاء) در سالهاي اول ابتدايي تاثير بسيار ناخوشايندي در روحيه و رفتار كودك در مدرسه و منزل خواهد داشت. حس تحقير ناشي از شكستهاي درسي و ناتواني آموزشي كودك و پرخاشگري والدين و يا معلم انگيزه ادامه تحصيل و درس خواندن را از وي سلب خواهد كرد.

وي خاطرنشان كرد: درمان كودكان مبتلا به اين عارضه نيازمند همكاري يك پروژه تيمي است كه ازسوي اپتومتريست، گفتاردرمانگر و روانشناس محقق خواهد شد. /
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر