ایستگاه مترو ولیعصر موزه علوم شد

ایستگاه مترو چهارراه ولیعصر (عج)، موزه ی "علوم و فناوری" شد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، موزه‌ علوم و فناوری از امروز، پنجم شهریورماه آثار خود را به محوطه‌ ایستگاه مترو چهار راه ولیعصر آورده تا مردم را در میان ازدحام شهر، در جریان دانش ایران زمین و فناوری‌های روز جهان قرار دهد.

این موزه که از امروز کار خود را در ایستگاه مترو شهری آغاز کرده تا 15 شهریورماه در این محل فعال است و راهنمایان آن توضیحات لازم را درباره‌ی هر یک از ابزارهای علمی که بیشترشان ریشه در دانش ایران زمین دارند، ارائه می‌دهند.

محل اصلی موزه‌ی علوم و فناوری در ساختمان قدیمی کتابخانه‌ی ملی در خیابان سی‌تیر واقع شده، اما بازدیدکنندگان زیادی سراغ این موزه متفاوت نمی‌روند، درحالی‌که موزه علوم و فناوری فرصت آشنایی و تماس با اشیاء و ابزارهای علمی را برای انجام آزمایش در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. گالری‌های این موزه شامل "ابزارهای جراحی"، "علم"، "علوم و فناوری‌های ایرانی و اسلامی"، "مورس تا موبایل" و "انرژی‌های نو" است.

اکنون نمایشگاه سیار این موزه به فضای شهری و یکی از پرتددترین ایستگاه‌های متروی شهری آورده شده تا مردم از نزدیک با داشته‌های آن آشنا شوند. آن‌چه در ایستگاه مترو به نمایش گذاشته شده، همه‌ی آثار موجود در این موزه نیست و شاید می‌طلبد با قطار شهری در ایستگاه مترو امام خمینی یا حسن‌آباد، توقف دیگری داشت تا این موزه‌ی علمی را که در یک ساختمان تاریخی برپا شده است، عمیق‌تر دید.

گالری‌های موزه علوم و فناوری در ایستگاه مترو، نقشه‌ای از این موزه که معرف برخی از آثار و همچنین آدرس دقیق آن است را به همراه بلیت موزه با 50 درصد تخفیف که قیمت آن 1250 تومان می‌شود، به بازدیکنندگان شهری ارائه می‌دهند.

ساعت کار موزه علوم و فناوری از شنبه تا چهارشنبه از 8:30 تا 16 و از پنجشنبه تا جمعه از 9 تا 17 است.

منبع: ایسنا

  1. انتهای پیام/
برچسب ها: مترو ، ولیعصر ، موزه علوم
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.