لایجانی در دیدار با سفیر سوریه در ایران:

جمهوری اسلامی ایران به حمایت‌های خود از سوریه ادامه می‌دهد

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با سفیر سوریه در ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران به حمایت‌های خود از سوریه ادامه می‌دهد.

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، "عدنان محمود" سفیر جمهوری عربی سوریه بعد از ظهر امروز چهارشنبه (25 شهریورماه 94) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

در ابتدای این دیدار سفیر سوریه با ارائه گزارشی از آخرین تحولات جاری در کشورش با اشاره به حمایت های جمهوری اسلامی ایران از روند مقاومت مردم سوریه در مقابل تروریست های تکفیری گفت: مردم و مسئولان سوریه همواره قدردان حمایت های کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند.

وی افزود: اولویت اصلی برای جامعه بین المللی باید مقابله با تروریسم و مبارزه با تروریست هایی باشد که در خاک سوریه به ارتکاب جنایت می پردازند.

سفیر سوریه در ادامه گفت: همانگونه که رئیس جمهور سوریه اخیرا تأکید کرده اند مقامات در برابر تروریست ها و گروه های تکفیری همچنان ادامه خواهد یافت.

عدنان محمود افزود: جایگاه و موقعیت و نقش جمهوری اسلامی ایران در قبال مسئله سوریه بسیار مهم و حیاتی است و این حقیقتی است که کشورهای غربی و بسیاری از دیگر کشورها به آن اذعان دارند.

در ادامه این دیدار علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مقاومت مردم و مسئولان سوریه در مقابله با هجمه تروریست های تکفیری گفت: مردم سوریه در کنار رهبران آن دوران های سخت و دشواری را در سال های ا خیر از سر گذرانده اند و این مقاومت به معنای واقعی کلمه ستودنی است.

وی با بیان اینکه حمایت جمهوری اسلامی ایران از مردم سوریه، بر مبنای یک وظیفه دینی و اخلاقی صورت می گیرد خاطرنشان ساخت: جمهوری اسلامی ایران به حمایت های خود از سوریه ادامه می دهد و بر این اعتقاد است که با یک راهبرد و ابتکار نوین سیاسی باید به رهبران سوریه فرصت داد مشکلات داخلی خود را حل کنند و بر تروریست ها فائق آیند.

انتهای پیام/       

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار