کد خبر: ۵۳۵۴۳
گروه : اقتصادی » مسكن
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۷

در آستانه آخرین فصل سال، بازار خرید و فروش املاک کلنگی به رغم آغاز فصل سرما رونق گرفته است طوری که با توجه به نایاب شدن زمین در نقاط دلخواه شهری، سازندگان، ترجیح می‌دهند به جای ساخت‌وساز روی زمین‌های واقع در حومه شهر یا مناطق دور از دسترس، در مناطق دلخواه با خریداری املاک کلنگی یا مشارکت در ساخت، اقدام به ساخت مسکن کنند.

براساس اظهارات یک مشاور املاک فعال در منطقه تهرانپارس، در حال حاضر تفاوت قیمتی خاصی میان زمین و املاک کلنگی وجود ندارد، اما استقبال سازندگان بیشتر متوجه املاک کلنگی است.

وی با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر با توجه به اینکه زمین مورد نیاز برای ساخت‌وساز در داخل شهر تهران نایاب شده است سازندگان از طریق مشارکت با مالک یا خرید ملک کلنگی در منطقه دلخواه خود اقدام به ساخت و ساز می‌کنند.

این مشاور املاک اعلام کرد: همچنین با توجه به اینکه سود مشارکت در ساخت رقم قابل توجهی برای مالکان املاک کلنگی است، این روزها کسانی که ملک کلنگی خود را می‌فروشند بازنده معاملات بازار این نوع از املاک به حساب می‌آیند.

وی افزود: برای مثال، اگر قیمت یک ملک کلنگی به مساحت 400 متر مربع، در حال حاضر یک میلیارد تومان محاسبه شود مالکی که برای ساخت ملک کلنگی خود با سازنده وارد مشارکت می‌شود پس از گذشت حدود یک سال مبلغی معادل 450 میلیون تومان سود به دست می‌آورد.

وی در خصوص استقبال سازندگان از مناطق مختلف شهر تهران برای خرید یا مشارکت در ساخت‌و‌ساز املاک کلنگی گفت: این امر به میزان زیادی به سازنده و منطقه‌ای که وی در آن فعالیت خود را آغاز کرده است بستگی دارد.

وی گفت: به این ترتیب سازندگان معمولا در منطقه‌ای که فعالیت خود را در آن آغاز می‌کنند تا انتها نیز فعالیت خود را در همان منطقه ادامه می‌دهند و کمتر به ساخت و ساز در خارج از آن منطقه تمایل نشان می‌دهند.

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی