کد خبر: ۵۴۰۱۲
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۶
سروري در گفتگو با باشگاه خبرنگاران مطرح كرد؛

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس اقدام اخير انگليس در تعيين کشور ثالث بعنوان حافظ منافع اين کشور در ايران را نوعي فضاسازي براي تضعيف جمهوري اسلامي ايران برشمرد.

پرويز سروري نماينده تهران در مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران با اشاره به پيشگام شدن انگليس در تعيين کشور ثالث به عنوان حافظ منافع اين کشور در ايران، اين اقدام را نوعي فرار رو به جلو عليه جمهوري اسلامي دانست و گفت:‌ سران نظام سلطنتي انگليس در صددند تا با اين قبيل اقدامات فضا را به گونه اي طراحي و ساماندهي کنند که گويا آنها پيشرو در قطع رابطه با جمهوري ا سلامي ايران هستند و اين در حالي است که قطعا با توجه به سبقه تاريخي انگليس، ما هيچگونه تمايلي براي ارتباط با اين كشور نداريم.

عضو کميسيون امنيت ملي با اشاره به اينکه انگليس بارها مسئله قطع رابطه با جمهوري اسلامي را نوعي خسارت جدي براي خود قلمداد کرده اند، افزود: دولتمردان انگليس در تلاشند تا بوسيله بازي با اين موضوع فضا را به گونه اي بچينند تا مصوبه مجلس را تضعيف و ايران را وادار به بازگشت از اين مصوبه کنند.

سروري همچنين مصوبه اخير کاهش روابط ايران و انگلستان را به مثابه فرصت مجلس به اين کشور براي جبران اشتباهات و خباثت هاي صورت گرفته در قبال ايران برشمرد.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد:‌ دستگاه ديپلماسي کشور موظف است تا با قاطعيت هر چه بيشتر مصوبه مجلس را پيش برد و در صورتيكه انگليسي ها بيش از اين تلاش كنند تا مصوبه مجلس را تضعيف کنند مجلس تصميم قاطع تري خواهد گرفت و سطح روابط از شرايط موجود تنزل بيشتري پيدا مي كند و در آن صورت است که استقرار دفتر حافظ منافع در دو کشور معنادار خواهد شد./گ
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر