کد خبر: ۵۴۱۷۸۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۸

با توجه به بارندگی شدید و لغزندگی معابر کلیه پیش دبستانی ها ومدارس ابتدایی در منطقه یک شهر تهران تعطیل اعلام می شود.

برف مدارس منطقه يك پايتخت را به تعطيلي  كشاند
سخنگوي آموزش و پرورش تهران  در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  اظهار داشت: با توجه به بارندگی شدید و لغزندگی معابر کلیه پیش دبستانی ها ومدارس ابتدایی در منطقه یک شهر تهران تعطیل اعلام می شود.

گفتني است؛ امروز 16 آذر كليه ي مقاطع مدارس نوبت صبح مناطق شهريار ، ملارد ، ناحيه يك و دو بهارستان ،رباط كريم ،قدس ، اسلام شهر و چهاردانگه همچنين  پيش دبستاني و مدارس مقطع ابتدايي فيروزكوه ، دماوند، رودهن ، ناحيه يك و دو ري ، كهريزك ، پاكدشت، قرچك و فشافويه به علت بارش برف تعطيل است .

تعطیلی مدارس در دهها شهر ایران
برخی مدارس در استان های تهران، قزوین، قم، مرکزی، همدان، کرمانشاه، زنجان، گیلان،آذربایجان های غربی و شرقی و ... تعطیل است که با توجه به اطلاعیه های جدید، ممکن است تعداد تعطیلی ها بیشتر شود بنابراین توصیه می شود قبل از حرکت به مدرسه در مناطق برفی، با مدرسه ها یا ادارات آموزش و پرورش محل، تماس گرفته شود.

همه مدارس البرز امروز تعطیل شدند
مدارس اردبیل، لرستان، قزوین، زنجان و کردستان به دلیل برف و سرما تعطیل شد

به دلیل برودت هوا و بارش برف مدارس صبح در ۱۰ شهر اردبیل طی دوشنبه تعطیل شد.

بر اساس اطلاعیه آموزش‌وپرورش اردبیل به دلیل برودت هوا و بارش برف طی دو روز گذشته مدارس تعدادی از شهرهای استان اردبیل در سری صبح تعطیل خواهد بود.

بر اساس این اطلاعیه مدارس شهرهای اردبیل، ارشق، خلخال، سرعین، شاهرود، لاهرود، مشگین شهر، نمین، نیر و هیر تمامی مقاطع سری صبح تعطیل خواهد بود.

طی دو روز گذشته با افت ۲۰ درجه دما در اغلب نقاط استان اردبیل بارش‌های ممتد برف موجب برودت هوا شده است.

بارش برف همچنان در بیشتر شهرها ادامه دارد.

مدارس ابتدایی دلفان در لرستان تعطیل شد
سرمای شدید در شهرستان دلفان موجب شد که مدارس ابتدایی و پیش دبستانی این شهرستان طی دو نوبت صبح و عصر تعطیل اعلام شوند.

شهرستان سردسیر و کوهستانی دلفان هر ساله با فرارسیدن فصل سرما شاهد کاهش شدید دمای هوا به ویژه هنگام بارش برف بوده و این روند در این منطقه بعضی از مواقع تا اوایل فروردین ماه نیز ادامه دارد به گونه ای که لقب سیبری لرستان را به این شهرستان داده اند.

در حالی که در جای جای سرزمین لرستان به ویژه در مناطق گرمسیر مردم در حال و هوایی نسبتا بهاری به سرمی برند مردم شهرستان دلفان با بارش های اخیر روزهای کاملا زمستانی را در آخرین روزهای پاییز میگذرانند.

بارش برف که از دو شب پیش در این شهرستان شروع شده و در حال حاضر با شدت بیشتری در جریان است مردم دلفان را زودتر به استقبال زمستان برد و آنها را مجبور به استفاده از وسایل و تجهیزات زمستانی کرد.

این بارش علاوه بر اینکه دلفان را کاملا سفید پوش کرد موجی از خوشحالی را بین کشاورزان به وجود آورد و نوید سال زراعی خوبی را برای تولید محصولات کشاورزی به آنها داد.

در پی بارش برف طی روزهای اخیر این ستاد با تشکیل چندین جلسه و حضور میدانی در مسیر ها و محورهای حادثه خیز آمادگی خود را برای زمستانی سرد و استخوان سوز در این دیار سردسیر اعلام کرده است.

جفر طولابی فرماندار دلفان با اشاره به اینکه با توجه به بارش برف و کاهش دمای هوا مدارس ابتدایی و پیش دبستانی نوبت صبح و عصر فردا تعطیل است افزود: کاهش ناگهانی دما امروز در شهرستان دلفان موجب افت فشار و قطعی گاز تعدادی از منازل شد که با تلاش ماموران اداره گاز بلافاصله نسبت به وصل مجدد آن اقدام شد.

وی اظهار داشت: از مردم دلفان درخواست داریم با توجه به استفاده بالا و افت فشار گاز برای جلوگیری از قطع احتمالی گاز به صرفه جویی در مصرف اقدام کنند تا مجبور به استفاده از سوخت جایگزین نشوند.

وی با اشاره به اینکه باوجود بارش برف به ویژه در محورهای کوهستانی، ارتباط در سطح راههای نورآباد برقرار است و عبور و مرور به کندی صورت می گیرد اظهار داشت: ارتباط در تمامی محورهای برف گیر به ویژه در محورهای ارتباطی کرمانشاه - نورآباد، نهاوند- نورآباد، خرم آباد به نورآباد و گردنه برف گیر گشور در جریان است و تردد به کندی صورت می گیرد.

فرماندار دلفان ادامه داد: از همه رانندگان و مسافرانی که قصد عبور از محورهای این شهرستان را دارند می خواهیم که خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی از قبیل زنجیر چرخ و وسایل گرمایی مجهز کنند.

بارش برف برخی از مدارس قزوین را تعطیل کرد
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان قزوین از تعطیلی برخی مدارس ابتدایی و متوسطه استان به علت بارش برف و برودت هوا خبر داد.

یوسف خدایاری اظهار کرد: به دلیل بارش برف وبرودت هوا مدارس ابتدایی شیفت صبح مناطق شهرستان البرز، ناحیه یک، ناحیه دو، آبیک، بویین زهرا، تاکستان، ضیاآباد، خرمدشت، شال، اسفرورین تعطیل است.

وی افزود: همچنین مناطق طارم، الموت غربی وشرقی، آوج و بخش کوهین و آقا بابا مدارس سه دوره تحصیلی شیفت صبح و بعد از ظهر فردا تعطیل است.

طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی استان قزوین، افت شدید دمای هوای استان تا اواخر وقت فردا ادامه دارد.دمای هوا در مناطق مختلف استان به طور متوسط، ۱۰ درجه کاهش یافته است.

مدارس شماری از شهرستانهای کردستان در روز دوشنبه تعطیل اعلام شد
اداره کل آموزش و پرورش کردستان از تعطیلی مدارس سه شهرستان این استان در روز دوشنبه ۱۶ آذر ماه به دلیل بارش برف، سرمای هوا و همچنین لغزندگی سطح معابر خبر داد.

در حالی که امروز مدارس تعدادی از شهرستان های کردستان به دلیل بارش برف و لغزندگی معابر تعطیل شده بود، این روند طی روز دوشنبه نیز در شماری دیگر از شهرستان های استان ادامه داد.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کردستان در این رابطه گفت: به علت ادامه بارش برف، سرمای هوا، یخبندان و لغزندگی معابر، مدارس برخی از شهرستان های کردستان فردا دوشنبه نیز تعطیل شد.

وی ادامه داد: تمام مدارس شهر و روستای شهرستان های سقز، بیجار، دیواندره و منطقه کرانی فردا دوشنبه نیز تعطیل است.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: همچنین امروز دوشنبه مدارس ابتدایی و متوسطه اول (راهنمایی) شهرستان های مریوان، قروه، بانه و منطقه سریش اباد در سطح شهر و روستا تعطیل است.

وی با اشاره به دیگر مدارسی که روز دوشنبه تعطیل هستند، افزود: همچنین امروز دوشنبه مدارس ابتدایی شهر و روستای شهرستان های سنندج، کامیاران، سرواباد، دهگلان و مناطق کلاترزان و موچش در نوبت صبح تعطیل است.

بارش برف از بامدا روز یکشنبه در استان کردستان آغاز شده است و علاوه بر تعطیلی مدارس باعث مسدود شدن راه شماری از روستاهای این استان نیز شد.

در همین حال تردد در شماری از محورهای اصلی استان نیز به کندی صورت می گیرد و برای عبور از گردنه های صعب العبور کردستان داشتن زنجیر چرخ لازم است.

مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه در استان زنجان تعطیل شد
مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: با توجه به بارش سنگین برف و برودت هوا تمام مدارس ابتدایی و دوراه اول متوسطه استان زنجان در نوبت صبح روز دوشنبه تعطیل است.

مرتضی تمجیدی افزود: در حال حاضر با توجه به بارش برف سنگین در زنجان، امروز تمام مدارس شیفت صبح مقطع ابتدایی و دوره اول متوسطه در استان زنجان تعطیل است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بارش برف در استان شدید است و اگر این بارش تا بعد از ظهر  ادامه پیدا کند مدارس شیفت بعد از ظهر هم تعطیل خواهد شد.

مدیر کل آموزش وپرورش استان زنجان گفت: تمامی مدارس استان زنجان شیفت صبح روز دوشنبه ۱۶ آذر ماه تعطیل است.

محور هراز بسته شد/بارش شدید برف در پایتخت
سرپرست مدیریت راه های استان تهران ازمسدود شدن جاده هراز در هر دو استان های تهران ومازندران خبر داد وگفت: این محور به دلیل شدت بارش برف، کولاک و احتمال سقوط بهمن تا اطلاع ثانوی مسدود است.

«فرشاد اسکندری» بامداد دوشنبه افزود: حوالی ساعت پنج وبیست دقیقه بامداد امروز (دوشنبه) به دلیل بارش شدید برف واحتمال سقوط بهمن درمحورهراز، عوامل راهداری استان های تهران ومازندران این محور را مسدود کرده ودرحال حاضر مشعول عملیات بازگشایی محور هراز هستند.

وی با بیان اینکه تمامی جاده های استان تهران، محورهای تهران- ساوه، تهران- قم، تهران - کرج وسایر بزرگراه های این استان با بارش برف روبرو است تصریح کرد: اما با تلاش عوامل راهداری هیچ جاده ای مسدودی درمحورهای مواصلاتی استان تهران نداریم.

سرپرست مدیریت راه های استان تهران به شهروندان توصیه کرد جهت عبور از جاده های استان، خودروی خود را به زنجیر چرخ مجهز کرده و برای اطلاع از وضعیت جاده های استان با سامانه تلفن گویای ۱۴۱ تماس حاصل کنند.

بارش برف و باران و کولاک، مدارس را تعطیل کرد
بر اساس گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استان ، مدارس شهرستان های ورزقان ، چاراویماق ، سراب ، مهربان ، بخش نظرکهریزی شهرستان هشترود، ، بخش های ترکمانچای ، کندوان و کاغذکنان شهرستان میانه ، بخش خراجوی شهرستان مراغه و همچنین مدارس روستاهای شهرستان اهر در تمام مقاطع تحصیلی برای نوبت صبح تعطیل است .

مقاطع ابتدائی و دوره اول دبیرستان های عجب شیر و تسوج در نوبت صبح تعطیل بوده و زنگ مدارس پیش دبستانی و ابتدائی شهرستان هوراند هم با یک ساعت تاخیر نواخته می شود.

همچنین مدارس روستاهای شهرستان هشترود در تمام مقاطع و مدارس شهری در مقاطع پیش دبستانی و ابتدائی تعطیل است.
تمام مدارس روستاهای شهرستان میانه ، آچاچی و تیکمه داش همچنین مدارس پیش دبستانی و ابتدائی بستان آباد تعطیل اعلام شده است.تمام کلاس های این دانشگاه امروز تعطیل خواهد بود.

همچنین بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه های آزاد اسلامی بستان آباد و ورزقان ، کلاس های این دو واحد دانشگاهی روز دوشنبه از ساعت ۱۰ شروع می شود.

روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی نیز اعلام کرد: تمامی مدارس مقاطع مختلف شهر و روستای مناطق شازند، سربند، کمیجان و خنداب در روز دوشنبه تعطیل است.

بر اساس اعلام این روابط عمومی، مدارس ابتدایی ومتوسطه اول شهری ناحیه یک و دو اراک، کلیه مدارس روستایی در مقاطع مختلف تحصیلی شهرستان اراک در نوبت صبح و مدارس ابتدایی شهری فراهان و مدارس روستایی ابتدایی و متوسطه اول و متوسطه دوم فراهان در نوبت صبح دوشنبه تعطیل است.

روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی افزوده است: مدارس منطقه نوبران نیز با یک ساعت تاخیر کار خود را آغاز می کنند.

بر اساس اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، نشست مدیران مدارس استان مرکزی نیز دوشنبه لغو شده است.

بارش برف از صبح روز یکشنبه در نقاط مختلف استان مرکزی آغاز شده و هم چنان ادامه دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز گفت: همه مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه اول این استان به علت بارش برف، کولاک شدید و سرما در نوبت صبح فردا /۱۶ آذر/ تعطیل است.

مرتضی تمجیدی افزود: در صورت تداوم این وضعیت جوی و تعطیلی مدارس نوبت عصر /۱۶آذر/ تا ساعت ۱۱ قبل از ظهر همین روز اعلام خواهد شد.

رییس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کردستان نیز گفت: به علت ادامه بارش برف، سرمای هوا ، یخبندان و لغزندگی معابر، مدارس برخی از شهرستان های کردستان فردا دوشنبه نیز تعطیل شد.

علیرضا منتشلو افزود: تمام مدارس شهر و روستای شهرستان های سقز، بیجار، دیواندره و منطقه کرانی دوشنبه تعطیل است.

وی گفت: همچنین فردا دوشنبه مدارس ابتدایی و متوسطه اول (راهنمایی) شهرستان های مریوان، قروه، بانه و منطقه سریش اباد در سطح شهر و روستا تعطیل است.

به گفته وی همچنین دوشنبه مدارس ابتدایی شهر و روستای شهرستان های سنندج، کامیاران، سرواباد، دهگلان و مناطق کلاترزان و موچش در نوبت صبح تعطیل است.

بارش برف امروز نیز مدارس هشت شهرستان استان را به تعطیلی کشاند
در حال حاضر به دلیل بارش سنگین برف راه هزار روستای استان کردستان بسته است.

مدیرکل مرکز مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری گفت: به دلیل برودت هوا و بارش برف درشهرستان کوهرنگ فعالیت مدارس این شهرستان روز دوشنبه با یک ساعت تاخیر آغازمی شود.

فرهاد ستاری افزود: با توجه به بارش برف در شهرستان کوهرنگ و موافقت استاندار، آغاز فعالیت تمام مدارس و مقاطع تحصیلی نوبت صبح این شهرستان برای رفاه حال دانش آموزان از ساعت ۹صبح است.

به گزارش ایستگاه های هواشناسی میزان بارش برف در گردنه های شهرستان کوهرنگ به بیش از ۶۰ سانتیمتر رسیده است.

روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استان کرمانشاه یکشنبه شب در اطلاعیه ای مدارس مقطع ابتدایی ۱۱ شهرستان استان را در روز دوشنبه به علت برودت هوا و یخبندان تعطیل اعلام کرد.

براساس این اطلاعیه مدارس مقطع پیش دبستانی و ابتدایی شهرستانهای کرمانشاه، کنگاور، صحنه، هرسین، سنقروکلیایی، اسلام آبادغرب، دالاهو، پاوه، روانسر، جوانرود و ثلاث باباجانی تعطیل است.

براساس این اطلاعیه مدارس مقطع متوسطه اول و دوم شهرستانهای فوق نیز با دو ساعت تاخیر شروع می شود.

مدارس مقطع ابتدایی شهرهای کنگاور، سنقر، پاوه و باینگان در نوبت صبح روز یکشنبه نیز تعطیل بود.

با بارش برف طی روزهای اخیر دمای هوای شهرهای استان کرمانشاه بین پنج تا ۱۰ درجه کاهش یافته است.

مدیرکل بحران استان ایلام گفت: با توجه به شرایط نامساعد جوی و برودت و سرمای هوا، فعالیت مدارس، ادارات و دیگر بخش های اداری و آموزشی ایلام روز دوشنبه با ۲ ساعت تاخیر آغاز می شود.

احمد کرمی اظهار کرد: براساس تصمیم شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ایلام، مدارس مقاطع مختلف تحصیلی، مهدهای کودک و ادارات و بانک های شهرستان های ایلام، ملکشاهی، ایوان، چرداول و بخش های تابعه و همچنین بخش میمه و زرین آباد با ۲ ساعت تاخیر فعالیت های خود را آغاز می کنند.

وی افزود: این تصمیم با توجه به بارش برف و سرمای شدید هوا گرفته شده است بنابراین فعالیت های آموزشی و اداری روز دوشنبه ساعت ۹ صبح شروع خواهد شد.

کرمی تاکید کرد: این تاخیر در شروع فعالیت شامل دستگاه های امدادی و خدمات رسانی نمی شود.

مدیریت بحران استان قم اعلام کرد به دلیل بارش سنگین برف و برودت هوا، مدارس ابتدایی نوبت صبح در شهر قم تعطیل است.

همچنین در بخش های دیگر استان قم کلیه مقاطع تحصیلی در نوبت صبح و عصر امروز تعطیل است.

مدارس نوبت صبح استان البرز تعطیل شد
مدارس تمامی مقاطع تحصیلی نوبت صبح روزدوشنبه استان البرز به دلیل بارش برف تعطیل اعلام شد.

به دلیل بارش برف ازروزگذشته وادامه آن تا صبح امروز که منجر به برودت هوا و لغزندگی تمام معابر استان شده، تمامی کلاس های درس مقاطع مختلف تحصیلی صبح امروز تعطیل می باشد.

درپی ورود جبهه هوای سرد همراه با بارش برف معابر استان البرز لغزنده شده است.

هم اکنون در تمام مناطق استان البرز شاهد بارش برف هستیم که در صورت شدت آن، از سوی آموزش و پرورش استان برای تعطیلی مدارس در نوبت بعد از ظهر امروز تصمیم گیری خواهد شد.

تعطیلی دیرهنگام مدارس ورامین
از صبح امروز بارش برف در شهرستان ورامین آغاز شد و همین امر زمینه تعطیلی مدارس ابتدایی و پیش دبستانی منطقه ورامین را فراهم کرد.

 رئیس آموزش و پرورش ورامین در حالی تعطیلی مدارس پیش دبستانی و ابتدایی این شهرستان را اعلام کرد که دانش آموزان در مدرسه حاضر شده بودند و این امر نارضایتی والدین و اولیای دانش اموزان را به همراه داشته است.

مجید تاجیک رییس آموزش و پرورش ورامین، داشت: به علت بارش برف، مدارس در دوره پیش دبستانی و ابتدایی در شهرستان ورامین تعطیل شده است.

برخی والدین که به همراه دانش آموزان خود در مقابل مدارس شهرستان حاضر شده بودند در گفت و گو با خبرنگار مهر با انتقاد از اعلام دیر هنگام این تصمیم اظهار داشتند: چرا اینگونه تصمیمات به اطلاع مردم نمی رسد و تا قبل از ساعت بازگشایی در رسانه ها اطلاع رسانی نشده است.

بارش برف برخی مدارس استان سمنان را تعطیل کرد
محمدرضا جهان در گفتگو با مهر ضمن اشاره به تعطیلی مدارس ابتدایی شاهرود و دامغان در شیفیت صبح به دنبال بارش قابل توجه برف در استان سمنان، افزود: این امر به علت دشواری رفت و آمد و به منظور پیشگیری از آسیب دیدگی دانش آموزان انجام شده است.

وی با بیان اینکه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان برخی مدرسه های نوبت صبح امروز را تعطیل اعلام کرده است، تصریح کرد: مدارس ابتدایی شهرهای شهمیرزاد و فولاد محله در شهرستان مهدیشهر نیز تعطیل اعلام شده اند.

مدیرکل آموزش وپرورش استان سمنان اعلام کرد: همچنین مدارس شهر مهدیشهر نیز با دو ساعت تاخیر باز می شوند.

جهان در خاتمه تصریح کرد: باقی مدارس استان همچنان طبق روال عادی روزانه دایر بوده و در صورت تعطیلی از طریق رسانه ها اطلاع رسانی می شود.

مدارس برخی شهرستان‌های تهران درنوبت بعدازظهر تعطیل شد
کلیه مقاطع مدارس نوبت عصر مناطق شهریار، ملارد و رودهن به علت بارش برف و یخبندان تعطیل است.

همچنین پیش دبستانی و مدارس ابتدایی نوبت بعد از ظهر مناطق ناحیه یک و دو ری، قدس، رباط کریم، اسلامشهر، چهاردانگه، کهریزک و فشافویه به علت بارش برف و یخبندان تعطیل است.

همچنین رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران نیز در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد: در شهر تهران، مدارس فعال در نوبت دوم بسیار محدود و اندک هستند لذا در صورت وجود مشکل برای تردد، تعطیلی به صورت موردی به مدیران آن مدارس اعلام خواهد شد.


همچنین می توانید با ارسال عدد 1 به سامانه 10000076445952 از تعطیلی مدارس( به علت برف و سرما) مطلع شوید و عدم دریافت پاسخ به منزله عدم تعطیلی می باشد.


انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۶
چرا فقط منطقه یک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ منطقه دو کلی برف آمده حداقل مدارس ابتدایی را تعطیل میکردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۶
اااااااااااااااااااااااااخ جووووووووووووووووووووووون
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر