کد خبر: ۵۴۲۸۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۰

معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی گفت : ایران متعهد به کاهش 12 درصدی میزان تولید گاز دی اکسید کربن در دوران پساتحریم است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، پیروز حناچی روز چهارشنبه در مراسم اختتامیه همایش سراسری نقشه برداری در صنعت ساختمان در مشهد افزود : تغییرات آب و هوایی ناشی از تولید گازهای گلخانه ای از چالشهای آینده جامعه بشری است .
وی با بیان اینکه ایران رتبه هفتم تولید گازهای گلخانه ای دنیا را به خود اختصاص داده است ، تصریح کرد : با توجه به شرایط اقلیمی کشور در خصوص تولید گازهای گلخانه ای در وضعیت خوبی نیستیم .
حناچی گفت : دولت در ماه های گذشته و در آستانه برگزاری اجلاس COP در پاریس در خصوص کاهش 12 درصدی میزان تولید گازهای گلخانه ای در دوران پساتحریم و کاهش چهار درصدی در دوران تحریم شد.
وی تاکید کرد: در گذشته اجرای برنامه های کاهش میزان تولید گازهای گلخانه ای در جهان داوطلبانه بود ولی پس از این اجلاس کشورها به صورت اجباری متعهد به ارائه برنامه هایی برای کاهش میزان تولید این گازها شده اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : هم اکنون شهرهای کشور دارای شرایط لازم برای زندگی با کیفیت برای شهروندان نیستند و هوشمندسازی شهرها لازمه بالابردن شاخص های کیفیت در زندگی شهرنشینی است .
حناچی ادامه داد : هم اکنون همه کلانشهر مجهز به نقشه جی .آی .اس قابل قبولی هستند و نقشه های پایه در مشهد با مقیاس یک پانصدم تهیه شده که این مقیاسی قابل قبول است .
وی با تاکید بر استفاده از ابزارهای هوشمند در شهرسازی گفت : انواع اطلاعات شهری باید ثبت شود که هر چه در این راستا موفق تر باشیم به شهر هوشمند نزدیکتر خواهیم شد.
حناچی ادامه داد : همچنین با توجه به تجربیات جهانی باید این اطلاعات به شکل یکپارچه قابل دسترسی باشند.
وی تصریح کرد : اصلی ترین مانع در خصوص یکپارچه سازی اطلاعات شهرسازی عدم رغبت دستگاه های مختلف در زمینه در اختیار گذاشتن اطلاعات دستگاه خود به سایر دستگاه هاست.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : باید از سیستم های اطلاعات جغرافیایی شهرها در راستای هوشمندسازی و افزایش کیفیت زندگی حداکثر بهره برداری را کرد.
همایش سراسری نقشه برداری در صنعت ساختمان 24 و 25 آذر ماه جاری با حضور متخصصان و مهندسان عمران در مشهد برگزار شد.


منبع:ایرنا
برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.
انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی