کد خبر: ۵۴۳۱۱۴۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۳

«ملیکا» مادر امام زمان(ع) از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی و از طرف مادر، نوه «شمعون» بود.

به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مادر امام زمان(ع) نامش «ملیكه» (ملیكا) بود، او از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی بود، و از طرف مادر، نوه «شمعون» بود. شمعون از یاران مخصوص حضرت عیسی(ع) و وصی او بود.

ملیكه با اینكه در كاخ می‌زیست و با خاندان امپراطوری زندگی می‌كرد، اما آن چنان پاك و باعفّت بود كه گویی نسبتی با این خاندان نداشت، بلكه به مادر و خانوادة‌ مادری خود رفته و زندگیش همچون زندگی شمعون، و عیسی بن مریم از صفا و معنویت و پاكی خاصّی برخوردار بود. از این رو نمی‌خواست، با خاندان امپراطوری دنیا پرست، بیامیزد بلكه دوست داشت و هدفش این بود كه در یك خانواه پاك خداپرست، زندگی كند، خداوند او را در این هدف كمك كرد و او را به طور عجیب به خواسته و هدفش رساند.

خواستگاری و مجلس عقد حضرت نرجس «علیها السلام»

ملیكه وقتی كه به سنّ ازدواج رسید، جدّش امپراطور روم، خواست او را به همسری برادرزاده‌اش درآورد. با توجه ‌به اینكه كسی نمی‌توانست از فرمان امپراطور سرپیچی نماید، امپراطوری از طرف برادرزاده‌اش، از ملیكه خواستگاری كرد و سپس مجلس عقد بسیار باشكوهی ترتیب داد كه در آن مجلس سیصد نفر از برگزیدگان روحانیون و كشیشان مسیحی و هفتصد نفر از افسران و فرماندهان ارتش و چهار هزار نفر از اشراف و معتمدین و ثروتمندان شركت داشتند.

مجلس در كاخ با شكوه امپراطور برگزار شد، تخت بزرگی را كه با انواع جواهرات و طلا و نقره و یاقوت و عقیق، آراسته شده بود، در جای مخصوص كاخ گذاشتند، برادرزاده امپراطور روی آن تخت نشست، تشریفات مراسم عقد فراهم شد، دربانان و خدمتگزاران با لباسهای مخصوص خدمت هر یك در جایگاه خود ایستادند، در اطراف كاخ قندیلها و چهل چراغها، مجلس را جلوه خاصّی داده بود، ناقوس نواخته شد، روحانیون برجستة مسیحی كنار تخت با عبا و كلاه و لباس مخصوص، شمعدان به دست در دو طرف به صف ایستادند و كتاب مقدّس انجیل در دست داشتند، همین كه انجیل را گشودند كه آیات آن را تلاوت كنند، ناگهان زلزله آمد، كاخ لرزید، و هر كسی كه روی تخت نشسته بود بر زمین افتاد، خود امپراطور و برادرزاده‌اش نیز از تخت بر زمین افتادند، ترس و لرز حاضران را فراگرفت، یكی از كشیشان بزرگ به حضور امپراطور آمد و عرض كرد: «این حادثه عجیب، نشانه ‌بلا و خشم خدا و علامت پایان یافتن آیین و مراسم است، ما را مرخص فرمایید برویم» . امپراطور اعلام ختم مجلس كرد، و همه رفتند، سپس دستور داد آنچه كه از تخت و قندیل و چراغ و چیزهای دیگر كه درهم ریخته و افتاده بود همه را به جای خود گذاشتند.

این بار امپراطور تصمیم گرفت كه «ملیكه» را به همسری برادرزاده دیگرش درآورد، و با خود گفت شاید این حادثه زلزله، برای آن بود كه «ملیكه همسر برادرزاده اوّلی نگردد بلكه همسر برادرزاده دوّمی شود. دستور داد مجلس را در كاخ مثل مجلس سابق آراستند، دربانان و خدمتكاران در جایگاهی مخصوص قرار گرفتند، تخت مخصوص را نیز در جای خود گذاشتند روحانیون برجسته مسیحی را بادست گرفتن شمعدانها و با لباسهای مخصوص در كنار تخت قرار گرفتند، برادرزاده دوّمی بر تخت مخصوص نشست، همین كه مراسم عقد شروع شد، و كشیشان خواستند عقد بخوانند، بار دیگر حادثه زلزله رخ داد و همة‌ حاضران پریشان شدند و رنگها پرید و مجلس به هم ریخت و تختها واژگون شد، امپراطور و برادرزاده دوّمی، از تخت بر زمین افتادند و همه وحشت زده از كاخ بیرون آمدند و به خانه‌های خود رفتند.

امپراطور، بسیار ناراحت شد، در اندوه و غم و فكر فرو رفت و لحظه‌ای این دو حادثه عجیب را فراموش نمی‌كرد.

خواب عجیب نرجس«علیها السلام»

آن شب ملیکه در عالم خواب دید، جدّش شمعون همراه حضرت مسیح «علیه‌السلام» و عدّه‌ای از یاران مخصوص حضرت مسیح(ع) وارد كاخ شدند، ناگهان منبری بسیار با شكوه به جای تخت امپراطور گذاشته شد، سپس دید دوازده نفر كه مردانی بسیار خوش سیما و نورانی و زیبا بودند وارد كاخ شدند، در عالم خواب به ملیكه گفته شد، اینها كه وارد شدند، پیامبر اسلام(ص) و علی، حسن و حسین، امام سجاد، امام باقر، امام صادق، امام كاظم، امام رضا، امام جواد، امام هادی و امام حسن عسكری(ع) هستند.

ناگهان مشاهده كرد كه پیامبر اسلام(ص) به حضرت مسیح(ع) رو كرد و گفت: ما به اینجا آمده‌ایم تا «ملیكه» را از شمعون برای فرزندم «حسن عسكری» خواستگاری كنیم.

حضرت مسیح(ع) به شمعون گفت: به به، سعادت به تو رو كرده، خود را با دودمان محمد«صلی الله علیه و آله» پیوند بده، شمعون از این پیشنهاد بسیار خوشحال شد. آنگاه حضرت محمد(ص) به منبر رفت و خطبة عقد را خواند و «ملیكه» را به عقد امام حسن عسكری «علیه‌السلام» در آورد، و سپس حضرت مسیح و شمعون و یاران مسیح(ع) به این عقد گواهی دادند.

پذیرفتن اسلام در عالم خواب

«ملیكه» می‌گوید‌: از خواب بیدارشدم ولی ماجرای خواب را به هیچ كس و حتّی جدم امپراطور روم، نگفتم، تا مبادا به من آسیبی برسانند، ولی شب و روز در فكر این خواب عجیب بودم، و با خود می‌گفتم من در اینجا، و امام حسن عسكری(ع) در شهری بسیار دور از اینجا، چگونه به خانة ‌او راه می‌یابم، محبّت امام حسن عسكری(ع) سراسر دلم را گرفته بود تنها به او می‌اندیشیدم تا اینكه بیمار و رنجور شدم، تمام پزشكان روم را به بالین من آوردند، ولی معالجه آنها بی‌نتیجه ماند، چرا كه بیماری من، بیماری جسمی نبود! تا با معالجة آنها خوب شوم.

روزی پدرم كه از من ناامید شده بود، به من گفت: آیا هیچ آروزیی داری تا آن را برآورم،‌ گفتم‌: آرزویم این است كه به زندانیان مسلمان كه در جنگ اسیر و دستگیر شده‌اند، سخت نگیرید،  و آنها را از شكنجه معاف دارید تا شاید به خاطر این كار خوب، خداوند حال مرا نیك كند و سلامتی مرا به من بازگرداند، و حضرت مسیح(ع) و مادرش مریم(ع) بر این كار نیك به من لطف و مرحمت كنند.

پدرم خواستة مرا برآورد، عدّه‌ای از زندانیان مسلمان را آزاد كرد، و مجازات و شكنجة بعضی را بخشید، بسیار خوشحال شدم، از آن به بعد روز به روز حالم بهتر می‌شد، همین موضوع باعث شد كه پدرم دستور داد تا بیشتر از زندانیان مسلمان، دلجویی كنند و آنها را ببخشند و خوشنودی آنها را به دست آورند.

چهارده شب از این جریان گذشت، شبی خوابیده بودم،‌ در خواب دیدم فاطمه زهرا(س) بانوی بزرگ دنیا و آخرت، همراه مریم(علیها السلام) و بانوان دیگر نزد من آمدند، حضرت مریم به من گفت كه این بانو مادر همسر توست.

بی اختیار به یاد همسرم امام حسن عسكری(ع)  افتادم، و قلبم فرو ریخت و به حضرت فاطمه «علیها السلام» عرض كردم از حسن عسكری گله دارم كه سری به من نمی‌زند دیگر گریه امانم نداد، زار زار گریستم.

فاطمه(س) فرمود: تا تو مسیحی هستی، فزندم به سراغ تو نمی‌آید، اگر می‌خواهی خدا و حضرت مسیح(ع) از تو خشنود شوند، دین اسلام را بپذیر تا چشمت به جمال امام حسن عسكری روشن شود.

گفتم: ای بانوی بزرگ! با تمام وجودم حاضرم كه اسلام را بپذیرم.

فرمود: بگو

اَشْهَدُ اَنْ لا اِلهَ اِلّا اللهٌ وَ اَشْهَدُ اَنَّ مُحَمّداَ رَسُولُ اللهِ؛ گفتم: «گواهی می‌دهم به یكتایی خدا و پیامبری حضرت محمد«صلی الله علیه و آله»».

آنگاه فاطمه زهرا «علیها السلام» مرا به آغوش محبتش گرفت و نوازش داد و فرمود: خوشحال باش! به تو مژده می‌دهم كه از این به بعد امام حسن عسكری «علیه‌السلام»  به دیدارت خواهد آمد و تو به زیات او موفّق می‌شوی!

از خواب بیدار شدم بسیار خوشحال بودم و همواره شهادت به یكتایی خدا و پیامبری محمد(ص) را به زبان می‌گفتم، و در انتظار دیدار امام حسن عسكری(ع) بودم تا شب بعد شد، در همین فكر و اندیشه خوابیدم، در خواب دیدم امام حسن عسكری(ع) به دیدار من آمد، از دیدار او بسیار خوشحال شدم، گله كردم كه چرا به دیدار من نمی‌آمدی با اینكه دلم غرق محبّت تو بود!

فرمود: علت جدایی این بود كه تو در دین اسلام نبودی، از این به بعد به دیدار تو خواهم آمد،‌ تا روزی كه خداوند تو را در ظاهر همسر من گرداند.

از خواب بیدار شدم، هر شب آن بزرگوار را می‌دیدم، از آن به بعد حالم رو به بهبود می‌رفت و به لطف خدا سلامتی خود را باز یافتم.

جنگ مسلمانان با رومیان

«ملیكه» همچنان آروز می‌كرد كه روزی بیاید و از میان خاندان امپراطور روم دور شود، و از آلودگی دنیا پرستی این خاندان نجات یابد تا به افتخار و سعادت خدمت در خانه امام حسن عسكری برسد.

در یكی از مسافرتها كه «ملیكه» با عدّه‌ای از بانوان همراه امپراطور بود، به لشكر اسلام برخوردند، سپاه روم با سپاه اسلام درگیر جنگ شد، در این جنگ مسلمانان پیروز شدند، عده‌ای از زنان از جمله«ملیكه »‌اسیر مسلمانان شدند، اسیران را بوسیله كشتی از راه رودخانه دجله به بغداد برای فروش آوردند، یكی از فروشندگان، برده فروش معروفی بنام«عمرو یزید» بود.

تعیین نماینده امام هادی«علیه‌السلام» برای خریداری

روزی امام هادی(ع) پدر بزرگوار امام حسن عسكری(ع) یكی از یارانش به نام «بشر بن سلیمان» را كه در خرید و فروش برده نیز سابقه داشت در شهر سامرا دید و نامه‌ای كه به زبان رومی نوشته بود و زیر آن را امضا كرده بود به او داد و همیانی پول نیز جداگانه به او داد و فرمود: «می‌خواهم بروی بغداد و با این همیانِ پول، كنیزی را خریداری كنی و به اینجا بیاوری».

بشر بن سلیمان گفت: بسیار خوب، هر امری بفرمایی اطاعت می‌كنم.

امام هادی(ع) فرمود: حال بشنو تا توضیح دهم كه چگونه كنیزی را خریداری می‌كنی؟ فلان روز از اینجا به طرف بغداد حركت می‌كنی، سعی كن اوّل صبح فلان روز در كنار پل رودخانة معروف بغداد باشی، وقتی به آنجا رسیدی می‌بینی چند كشتی كنار آب می‌آیند تا بار خود را خالی كنند، در این میان می‌بینی زنانی را كه اسیر كرده‌اند، از كشتیها پیاده می‌كنند و به عنوان كنیز در معرض فروش قرار می‌دهند.

مشتریها می‌آیند و كنیزها را می‌خرند و با خود می‌برند، همچنان نگاه كن یك وقت می‌بینی در یكی از این كشتیها «عمرو بن یزید» دختری را در معرض فروش قرار می‌دهد، با اینكه پرده‌داران می‌خواهند كنیزان را به خریداران نشان دهند، آن دختر، خود را نشان نمی‌دهد، حجاب و عفّت خود را حفظ می‌كند، ‌او دو لباس حریر پوشیده و یك لباس پوستی گرانبها بر دوش دارد.

خریداران متوجّه او می‌شوند، و اصرار می‌كنند كه او را خریداری كنند، او ناراحت می شود و به زبان رومی‌ می‌گوید :‌«وای كه حجابم آسیب دید» یكی از خریداران می‌گوید: من این كنیز را به سیصد دینار خریدارم.

آن دختر به او می‌گوید: «اگر به اندازة ملك سلیمان دارایی داشته باشی، حاضر نیستم كنیز تو شوم.»

عمرو بن یزید به آن دختر می‌گوید: چاره‌ای نیست، باید تو را فروخت.

او می‌گوید: شتاب نكن، آن خریداری كه من می‌خواهم پیدا می‌شود، مگر نه این است كه معامله باید از روی رضایت باشد.

در این موقع نزد «عمر بن یزید» برو؛ بگو نامه‌ای برای این بانو دارم كه به زبان رومی نوشته شده است، این نامه را به آن بانو بده بخواند اگر راضی شد، او را برای صاحب نامه كه اوصاف و نشانه‌های صاحب نامه در آن نوشته شده، خریداری می‌كنم، وقتی كه نامه را به او دادی او راضی می‌شود آنگاه او را خریداری كن و به اینجا بیاور.

«ملیكه» وقتی كه همراه عدّه‌ای از بانوان اسیر شد، برای اینكه كسی او را نشناسد، خود را نرگس نامید (كه تلفّظ عربی‌اش همان نرجس است)

بشر بن سلیمان طبق پیشنهاد امام هادی«علیه‌السلام» همان روز معین به بغداد آمد، صبح زود كنار پل بغداد رفت، دید كشتیها رسیدند، و كنیزها را در معرض فروش قرار دادند، در این هنگام كنیزی را دید كه دارای آن اوصافی است كه امام هادی«علیه‌السلام» فرموده بود، خریداران اصرار دارند كه او را بخرند، ولی او مایل نیست كنیز آنها شود.

بُشر جلو آمد و با اجازة فروشنده، نامة امام هادی«علیه‌السلام» را به «نرجس» داد، نرجس تا آن را گشود و خواند، بی‌اختیار منقلب شد و اشك در چشمانش حلقه زد، در حالی كه گریة شوق گلویش را گرفته بود به صاحبش عمرو بن یزید گفت: مرا به صاحب این نامه بفروش، و اصرار و تأكید كرد كه مرا حتماً به صاحب این نامه بفروش.

عمرو بن یزید، گفت: ‌بسیار خوب، مانعی ندارد، آنگاه در مورد قیمت او با بُشر بن سلیمان صبحت كرد، او به همان مقدار پولی كه در همیان بود و امام هادی«علیه‌السلام» فرستاده بود، راضی شد. بُشر می‌گوید: همیان را دادم و كنیز را خریدم و با او از آنجا حركت كردیم. او همواره نامه را بیرون می‌آورد و می‌بوسید و به چشم می‌كشید، من از روی تعجب گفتم تو كه هنوز صاحب نامه را نمی‌شناسی چرا این قدر نامه را می‌بوسی؟

گفت: «معرفت و شناخت تو اندك است، اگر پیامبر «صلی الله علیه و آله» و جانشینان آنان را می‌شناختی چنین نمی‌گفتی!»

آنگاه داستان خود را از اوّل تا آخر برای من بیان كرد، من به پاكی و شخصیت معنوی و فكر بلند و عالی حضرت نرجس«علیها السلام» پی بردم، و از آن پس بیشتر احترامش كردم تا رسیدیم، به سامّرا، و او را به حضور امام هادی علیه‌السلام بردم.

در این وقت امام هادی(ع) به او خوش آمد گفت، و احوالپرسی كرد، و سپس خواهر حكیمه خاتون را خبر كرد، و به او فرمود:‌ این است آن بانوی محترمه‌ای كه در انتظار او بودی، حكیمه او را در آغوش گرفت، و خوش آمد و تبریك به او گفت، امام هادی«علیه‌السلام» به او فرمود: «عزّت اسلام و ذلّت نصرانیت را چگونه دیدی؟» او عرض كرد: «چگونه چیزی را بیان كنم كه شما بهتر از من می‌دانید.»

سپس امام هادی علیه‌السلام به خواهرش حكیمه فرمود: او را به خانه ببر و دستورات اسلامی را به او بیاموز، او همسر فرزندم حسن، و مادر مهدی آل محمد(ص) خواهد بود.

مژده امام هادی«علیه‌السلام» به نرجس«علیها السلام»

امام هادی «علیه‌السلام» به «نرجس» رو كرد و گفت:

«مژده باد تو را به فرزندی كه سراسر جهان را با نور حكومتش پر از عدالت و دادگری كند، همان گونه كه پر از ظلم و جور شده باشد.»

خواهر امام هادی«علیه‌السلام» حكیمه، او را به عنوان سیده (خانم) می‌خواند. آن بانوی با سعادت در سال 261 هجری و به روایتی قبل از شهادت امام حسن عسكری«علیه‌السلام» از دنیا رفت، قبر شریفش در سامّرا كنار قبر منوّر امام حسن عسكری «علیه‌السلام» است.

این است لیاقت و استعداد یك زن كه شخصیتش به جایی می‌رسد كه قائم آل محمد«علیه‌السلام» منجی جهان بشریت، از دامن پاك او برمی‌خیزد.


منبع: کتاب زنان مردآفرین - محمد مهدی اشتهاردی

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید

انتهای پیام/ 
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
انتشار یافته: ۱۰۰
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
خیلی خوب بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
یا امام حسن عسکری
خولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
عالی
ناشناس
|
United States
|
۰۴:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
شهادت امام حسن عسگری تسلیت باد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۹
خیلی انیمیشن خوش ساختی بود واقعا لذت بردم
خدا قوت به همه سازندگانش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۹
خدایا قربون حکمتت اما با وجود بنده های نکبتت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۹
این حکمت وتدبیرخداست که مادرامام مهدی شاهزاده ست تابه تمام دنیا وهمه بگه که بااصل ونسبه وایشون که منجی وعده داده شده خداهستند این خصیصه بارز پادشاهی راهم از پدر دارن وهم مادر یعنی نجیب زاده واقازاده خالص خالص ,
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
داستانش واقعیت داره ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۷
عالی نود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۷
این فیلم رو چندبار دیدم وخوشحالم بخاطر ساخته شدن این چنین انیمیشنی در ایران.اشکالات خیلی زیادی داره ولی ارزش یکبار دیدن رو داره.متاسفانه داستان،حرکت ها،لباس و صحنه بعضی دیالوگ ها وانتخاب صداها خیلی ضعیفه.و دلیل حضور شدیدا پررنگ وگاهی آزاردهنده ی اون پروانه وخفاش رو نمیفهمم.خیلی جاها از ترفندهای انیمیشنهای دیزنی به وضوح تقلید شده.داستان فیلم خیلی جاها از حقیقت فاصله گرفته.مثلا درمورد بیماری نرجس خاتون یا دلیل بهم خوردن ازدواج اول یعنی زلزله وخیلی ازجزئیات مهم مثل زمان تغییر نام ان حضرت به نرجس و...اشتباهات زیادی وجود داره و به بعضی مسایل مهم تاریخی اصلا پرداخته نشده.ودرعوض صحنه ها وموضوعات حاشیه ای بیش از حد پررنگند.راستش با این همه سروشدا انتظار چیزی خیلی فراتر ازینو داشتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۷
Man ke vaghan dost dashtam merc
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۸
اشک جاری شد
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
ببخشید بنظرتون اگه برای مطالب منبع بدید بهتر نیست؟ که با داستان متفات باشه دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
بسیار عالی بود از آگاه سازی شما بسیار متشکرم.انشاءاله این کارتون را ادامه بدهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
باسلام مطمنم لطف آقا شامل حالم شده که این مطلب راخواندم وازاول تاآخرش اشک ریختم وپاداش این اشکها راظهورآقا ازطرف خداوند می دانم وشفای تمامی مریض های مومنین ومومنات وعاقبت بخیری تمامی مسلمین آمین یارب العالمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
بسیار عالی بود استفاده کردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
یا مهدی ادرکنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
خوب بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
خیلی عالی بود افرین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
خیلی عالی بود واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
بغض گلویم را گرفته و اشک در چشمانم حلقه زده.الهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
یا ابا الصالح المهدی ادرکنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
خوش بحال این خاندان و یارانشان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
سلام واقعا منقلب شدم واشک در چشمانم حلقه زد یا صاحب الزمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
بسیار عالی بود متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
خدا بحق این خانم فرج فرزند گرامیشان را فرا برساند.امین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم...
فکر نمیکنید به غیرت امام زمان علیه السلام بخورد با این تصویری که گذاشته اید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
خيلي خوب بود. ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
موقدمش کرامی باد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
یا صاحب الزمان هر گوشه این کره خاکی را مینگریم ظلم و جنگ و فساد وبی عدالتی بی داد میکند آقا جان پس کی میایی تا چشم ما به جمال شما روشن شود در کدامین جمعه صدای انا المهدی شما را خواهیم شنید آقا این روزها بیشتر از هر زمانی ظهورت را از خدا میخواهیم شرمنده ایم به خاطر تمام گناهانمان که مانع ظهورت است خداوندا ما را از یاران و همراهان مهدی فاطمه قرار ده اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
صلی الله علیکِ یا فاطمه الزهرا
صلی الله علیک یا صاحب الزمان
آقا دلم تنگ برات، بیا تا زندگی معنا بگیرد.
خدا قوت، یا علی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
یا الله.خدایا توبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
امام هادی«علیه‌السلام» به او فرمود: «عزّت اسلام و ذلّت نصرانیت را چگونه دیدی؟
صحت اين سخن جاي تامل داره در حالي که قران همه پيامبران را نور واحد و همه اديان را بصورت يکتا و اسلام خطاب ميکنه و به مسلمانان اجازه نميده به سايرين بي احترامي کنند اونوقت امام
هادی«علیه‌السلام» ذلّت را به نصرانیت منتصب کنند و اين نکته که بانو نرجس هم تازه وارد بودند
و امام بخواهند فخر فروشي کنند يکم خلاف منطق هست.
حداقل براي من که باور کردنش از هر منظر غير واقعي هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
سلام و درود تمام فرشتگان وخالصترين بندگان خدا از ابتداي خلقت تا بقاي اخرت ،هديه همه ما به اين بانوي نازنين.
برگ سبزيست تحفه ي درويش :)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
درس بگیرن بعضی از زنهای مسلمان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
هاای که گفتی یعنی چه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
عالی بود من این داستان رو نمیدونستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
آوردن این داستان در قالب یک فیلم با نمای کودکانه خیلی می تواند تاثیر گذار و آموزنده باشد ممنون.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
بی‌‌اختیاراشک‌در‌چشمانم‌حلقه‌بست‌‌یا‌صاحب‌الزمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
بسیار زیبا بود :*
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و زین الارض بطول بقائه ان شاءالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
یا
صاحب الزمان پدر و مادرم به فدای تو و خاندان پاکت
صلوات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
یا ابا الصالح المهدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
یا ابا الصالح المهدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
خیلی عالی بود.......................ممنون.........
...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
بسيار عالي بود... بزرگترين ارزوي من فرج اقا امام زمان(عج) است.... تا اسلام ناب محمدي رو گسترش بدهند...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
برا سلامتی آقا امام زمان صلوات.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
واقعا عالی بود دستتون درد نکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
عالی بود.افتخار میکنم که مسلمانم.الله اکبر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
ظهوراقا امام عصرو همیشه دعاکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
سلام بر امام حسن عسکری (ع) و همسر گرانقدرش و سلام بر قائم آل محمد (ص)فرزند عزیز وگرامیشان حضرت مهدی(عج)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
زیبا بود . اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
چرت و پرته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
به نام مبارک قائم آل محمد مهدی موعود صلوات
" اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم "
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
بسیار عالی بود واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم دستتون درد نکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
بسیار زیبا بود . اندکی صبر سحر نزدیک است .اللهم عجل لولیک الفرج .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
سلام و درود خدا ور سولانش بر آقا و مولایم حجت بن الحسن روحی فداه

بابی انت و امی یا صاحب الزمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
تبارک الله احسن الخالقین
شهادت امام حسن عسگری(ع) را تسلیت عرض میکنم
و
اغاز امامت حجت بن الحسن عج را به شیعیان و مستضعفان جهان تبریک و تهنیت عرض مینمایم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
خدا قوت خیلی قشنگ بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
واقعا داستانش قشنگ بود. منم اشکم در اومد و تحت تاثیر قرار گرفتم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
خیلی زیبا بود(البته اگر درست باشه و اشتباهی نداشته باشه)
البته شما که داستان فیلم رو لو دادید دیگه احتیاجی نیست برم سینما فیلما ببینم
انوقت میگن چرا تعداد تماشاگران سینما کم شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
زیبا بود اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
یا صاحب الزمان مشتاق ظهور و دیدار رویت هستیم.
شهادت پدر بزرگوارتان بر شما تسلیت باد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
واقعآ خیلی خوبه اشکم در امد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
اشکم در اومد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
خیلی خوب و عالی بود خداحفظتون کنه.من افتخار میکنم که ایرانی-مسلمان-شیعه و در جوار امام مهربانیها اقا علی ابن موسی الرضا زندگی میکنم یا علی ع
پاسخ ها
یا صاحب الزمان ادرکنی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
عذرخواهی میکنم حواسم نبود منفی دادم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
واقعا تحت تاثير قرار گرفتم انشاء الله هرچه زود تر آقا ظهود ميكند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
بسیار عالی وآموزنده.تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
عالی بود حتما با خانواده میریم فیلم رو میبینیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
خدا یا از تو معرفت شناخت طلب میکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
خدا یا از تو معرفت شناخت طلب میکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
الهی به حق حضرت نرجس خاتون دختران جوان ما را اموخته عفت ایشان قرار بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
عالی بود عالی
خیلی مشتاق شدم فیلمشو ببینم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
فیلمش عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
خدایا تو را به مادر امام عصر(عج) سوگند میدهیم که فرج امام عصر (عج) رو نزدیک بگردان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
الهی آمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
رفتی سینما فیلم شاهزاده روم رو برا ملت تعریف کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
من فیلمش دیدم واقعا دمتون گرم
الهم عجل لولیک الفرج
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
بسم رب الشهدا والصدیقین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
واقعا زيبا...
عالي بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
عالی بود واقعا اشک آدم در میاد و به اسلام افتخار میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
السلام علیک یا حجت بن الحسن
جانم به قربانت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
خدایا درک ظهور آقا را به من عطا بفرما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
یا
صاحب الزمان پدر و مادرم به فدای تو و خاندان پاکت
صلوات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
شما که داستانه فیلمه شاهزاده رومو لو دادی که
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
وقتي مطلب رو ميخوندم موهاي بدنم سيخ سيخ ميشد، خدايا ظهورحضرتمون رو نزديک بفرما...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
اشک در چشمانم حلقه بست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
اشک در چشمانم حلقه بست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
حال عجیبی بهم دست داد موقع خوندن ممنون از مطلب خسته نباشید
الهم عجل لولیک الفرج

آمین یا رب العالمیـــــــن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم...
پاسخ ها
ساحل
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۸
واقعا راست می گی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
السلام علیک یا صاحب العصر و الزمان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
واقعا نمی دونم اونی که به این نظرمنفی داده هدفش چی بوده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
اللهم عجل لولیگ الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
مسلما حضرت نرجس خاتون در شهادتين خود توسط حضرت فاطمه(س)اشهدان علي ولي الله را ذكر كرده كه جاي بسي تأمل هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
الهم عجل لوليك الفرج
پاسخ ها
داوود
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
من هم با یک شاهزاده ازدواج خواهم کرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
این خواندن نور هستند و هرکه به آنها نزدیک شد در تاریکی نخواهد رفت.
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی