تبریز؛

آمادگی نمایشگاه بین المللی تبریز برای برگزاری بزرگترین نمایشگاه فرش ایران

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از ابلاغ ممنوعیت نمایشگاه های فروش دراستان ها خبر داد و گفت : نمایشگاه باید صرفا برای نمایش کالاها و محصولات باشند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ نجاتی در کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان با اعلام این مطلب افزود: تا ابتدای دی ماه امسال حدود 1.5 میلیارد دلار صادارات از استان به 54 کشور خارجی انجام شده است.

وی ادامه داد: عراق، ترکیه، آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، افغانستان و ایتالیا از جمله کشورهایی هستند که بیشترین صادرات غیرنفتی از استان به این کشورها انجام گرفته است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اعلام تصویب تقویم سال 95 نمایشگاه بین المللی تبریز، گفت: 10 نمایشگاه بین المللی تبریز سال آینده در خارج از کشور برگزار می شود.

احمد محمدزاده  اظهار کرد: نمایشگاه بین المللی تبریز ظرفیت بسیار بزرگی برای معرفی توانمندی های استان و ایران است که در منطقه بی رقیب است.

وی همچنین با تصویب طرح تقویم سال 95 نمایشگاه بین المللی باغ شهر سهند مراغه درکارگروه استانی گفت: سال آینده 19 نمایشگاه دراین شهرستان برپا می شود.

مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی تبریز نیز گفت: سال گذشته 42 نمایشگاه در تبریز برگزار شد که امسال این تعداد تا پایان سال به 50 نمایشگاه می رسد.

حبیب ماهوتی افزود: سال آینده 10 نمایشگاه از جمله در شهرهای مسکو روسیه، تاتارستان، ابوظبی امارات، کربلا و بصره عراق، ارمنستان ، برپا می شود.

 وی همچنین از آمادگی این نمایشگاه برای برگزاری بزرگ ترین نمایشگاه فرش ایران در تبریز برای سال آینده، خبر داد.


انتهای پیام/ ا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.