کد خبر: ۵۵۷۸۰۴۴
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶

رئیس جمهور آمریکا در اقدامی خلاف اخلاق، لغو قوانین تصویب شده علیه همجنس‌گرایان را در ایالت‌های کارولینای شمالی و میسیسیپی خواستار شد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه لغو قوانینی را که به تازگی در ایالت کارولینای شمالی و میسیسیپی در خصوص همجنس‌گرایان تصویب شده است، خواستار شد. 

باراک اوباما، که به انگلیس سفر کرده است، ‌ اعلام کرد گردشگران و مسافران انگلیسی در همه ایالت‌های آمریکا از جمله کارولینای شمالی و میسیسیپی به گرمی مورد استقبال قرار خواهند گرفت. 

در ادامه این گزارش آمده است: دولت انگلیس اخیرا به اتباع خود درباره قوانین «تبعیض‌آمیزی» که بر ضد همجنس‌گرایان در این دو ایالت آمریکا تصویب شده، هشدار داده بود. 

رئیس جمهور آمریکا افزود: «من هم فکر می‌کنم قوانینی که در این دو ایالت درباره همجنس‌گرایان تصویب شده، مناسب نیست. به عقیده من حقوق همه افراد صرفنظر از گرایشهای جنسیشان باید برابر باشد.» 

باراک اوباما تاکید کرد: «من معتقدم بسیار حائز اهمیت است به گونه‌ای رفتار نکنیم که این تصور ایجاد شود که همه را به یک چشم نگاه نمی‌کنیم.» 

اوایل آوریل، فیل برایانت، فرماندار جمهوری خواه ایالت میسیسیپی، قانونی را به تصویب رساند که به مسئولان ایالت یا شرکتهای فعال در این ایالت اجازه می‌دهد از ارائه خدمات به افراد همجنس‌گرا خودداری کنند. 

ایالت کارولینای شمالی نیز قانون مشابهی را در همین زمینه در اواخر مارس به تصویب رساند، اما مقامات این ایالت با توجه به اعتراضات فزاینده شخصیت‌ها و شرکت‌ها مجبور شدند میدان اجرای این قانون را محدود کنند. 

 طبق این قانون افرادی که تغییر جنسیت داده‌اند باید با توجه به وضع جنسی خود در زمان تولد از توالت‌های عمومی در شهرهای این ایالت استفاده کنند. این قانون همچنان در مدارس یا ساختمانهای اداری ایالت کارولینای شمالی اجرا می‌شود.انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر