کد خبر: ۵۶۱۷۰۶۸
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۰

مدیر کل دفتر بهبود کیفیت آبزیان شیلات ایران گفت:با توجه به رایزنی انجام شده شرایط صادرات قزل آلا به روسیه مهیا شده به طوریکه ظرف یک الی دو هفته آینده صادرات اجرایی می شود.

صادرات قزل آلا به روسیه در آینده ای نزدیکعیسی گلشاهی مدیر کل دفتر بهبود کیفیت آبزیان شیلات ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به تولید میگو در سال جاری اظهار داشت: اگر نقدینگی لازم از طریق سیستم بانکی برای پرورش دهندگان میگو فراهم شود ، پیش بینی می شود که میزان تولید به مرز 25 هزار تن برسد .

وی با اشاره به صادرات آبزیان گفت: سال گذشته 82 هزار و 354 تن انواع آبزیان و محصولات پرورشی به بازارهای هدف صادر شده که 12 هزار و 830 تن از این میزان مربوط به صادرات میگو بوده است.

گلشاهی ادامه داد: همه ساله در ابتدای فصل به تولیدکنندگان دستورالعمل های فنی در جهت بیماری لکه سفید در مزارع داده می شود که نسبت به این امر تمهیدات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به صادرات میگو به روسیه بیان کرد: باتوجه به مصرف بالای محصولات شیلاتی در روسیه پیش بینی می شود که بازار خوبی برای صادرات محصولات ما باشد، اما نکته حائز اهمیت در این میان این است که تجار باید از قبل میگو مورد نیاز با سایز مورد نظر را به تولیدکنندگان سفارش دهند و دراین خصوص قراردادهای لازم را منعقد کنند .

مدیر کل دفتر بهبود کیفیت آبزیان شیلات ایران با اشاره به میزان صادرات میگو به روسیه تصریح کرد: سال گذشته 480 هزار تن میگو به روسیه صادر شده و انتظار می رود که با توجه به رفع مشکلات سیستم بانکی ، حمل و نقل و کاهش بوروکراسی اداری میزان صادرات افزایش یابد.

گلشاهی با اشاره به آنکه خبرهای خوشی برای صادرات قزل آلا در راه است، بیان کرد: با توجه به رایزنی انجام شده شرایط صادرات قزل آلا به روسیه مهیا شده به طوریکه اکنون در واحد های عمل آوری ماهی در حال آماده سازی است و ظرف یک الی دو هفته آینده صادرات اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر