کد خبر: ۵۶۶۱۰۰۵
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۰

نائب رئیس صندوق حمایت از چایکاران گفت:تا به امروز 52 هزار تن برگ سبز چای از چایکاران خریداری شده که این رقم بیانگر افزایش 37 درصدی تولید در مقایسه با سال گذشته است.

صادق حسنی نائب رئیس صندوق حمایت از چایکاران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اشاره به برداشت چین دوم برگ سبز چای اظهار داشت: با توجه به شرایط مساعد آب و هوا شاهد افزایش کمیت و کیفیت برگ سبز چای در چین اول و دوم تولید در مقایسه با سال گذشته هستیم.

 وی با اشاره افزایش 37 درصدی خرید برگ سبز چای گفت: تا به امروز 52 هزار تن برگ سبز چای از چایکاران خریداری شده که 32 هزار تن از این رقم برگ سبز درجه یک و 20 هزار تن دیگر درجه دو بوده است.

حسنی ادامه داد: در سال جاری پیش بینی می شود که میزان تولید برگ سبز چای در مقایسه با سال های گذشته با افزایش 50 درصدی همراه باشد.

نائب رئیس صندوق حمایت از چایکاران با اشاره به بلاتکلیفی چایکاران بیان کرد: با توجه به گذشت دو ماه از فصل تولید اما هنوز شورای عالی اقتصاد نرخ خرید برگ سبز چای را اعلام نکرده و اعتباری نیز در اختیار سازمان چای قرار نگرفته است.

***  چایکاران در بلاتکلیفی به سر می برند

ایرج هوسمی رئیس اتحادیه چایکاران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: با توجه به بارش های مدوام و شرایط مطلوب آب و هوا امسال بهترین چای تولید و فرآوری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در 3 الی 4 روز اخیر چین دوم برگ سبز چای آغاز شده، بیان کرد: با توجه به شرایط موجود پیش بینی می شود که در چین دوم تولید با افزایش 30 درصدی همراه باشد.

هوسمی با اشاره به آنکه چایکاران طی مدت 10 ماه برای باغات خود هزینه کردند، ادامه داد: تا کنون تنها یک ششم مطالبات مربوط به چین اول را دریافت کردند که این میزان جوابگوی هزینه هایشان نیست.

رئیس اتحادیه چایکاران با انتقاد از تاخیر مطالبات چایکاران بیان کرد: کشاورزان به سبب گرفتاری های مالی به شدت از عدم پرداخت به موقع مطالباتشان ناراحت هستند چرا که در این میان چایکارانی هستند که 10 میلیون تومان از بهای فروخته شده برگ سبزشان طلب دارند.


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر