کد خبر: ۵۶۷۰۰۲۹
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴
۰۸ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴
کد خبر : ۵۶۷۰۰۲۹
اهواز؛

در حال حاضر، نیاز شهرستان در بخش جراح کلیه تا میزان قابل توجهی رفع شده و هم چنین 3 پزشک در زمینه اعصاب و روان در شهرستان اندیمشک به ارائه خدمات مورد نیاز بیماران می‌پردازند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، نائب رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات مربوط به تأمین پزشک متخصص در اندیمشک، فراهم نبودن شرایط و رفع نیازهای آنان برای حفظ و نگهداری سهمیه و ادامه فعالیت درمانی در شهرستان است.

علی رضا اسپید اظهار داشت: طرح تحول نظام سلامت توانسته با اتصال نیازهای بیماران و تجهیزات و خدمات بهداشتی در رفع خدمات حوزه درمان و سلامت شهروندان و مناطق مختلف شهری خدمات خوب و شایسته‌ای را به ارمغان آورد.

وی افزود: توجه به بخش سلامت و بهداشت و درمان، تنها به یک حوزه و بخش جامعه مربوط نیست بلکه سبب توسعه و افزایش رضایت بخش‌های خدماتی و اجرایی مختلف کشور خواهد شد به همین علت تأمین نیازهای این طرح شاخص حوزه سلامت باید جدی گرفته شود.

نائب رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور عنوان کرد: در طول سال‌های اخیر و متناسب با نیاز شهرستان اندیمشک زمینه توسعه خدمات حوزه سلامت با جذب پزشک متخصص در رشته‌های مختلف و متناسب با نیاز بیماران فراهم شده است.

وی گفت: در حال حاضر، نیاز شهرستان در بخش جراح کلیه تا میزان قابل توجهی رفع شده و هم چنین 3 پزشک در زمینه اعصاب و روان در شهرستان اندیمشک به ارائه خدمات مورد نیاز بیماران می‌پردازند.

اسپید بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات مربوط به تأمین پزشک متخصص در شهرستان، فراهم نبودن شرایط و رفع نیازهای آنان برای حفظ و نگهداری سهمیه و ادامه فعالیت درمانی در شهرستان بوده چرا که شهرستان در زمینه جذب پزشک به نسبت بسیاری از شهرستان‌های استان دارای جامعه آماری بهتری است.

وی افزود: پزشک برای فعالیت در شهرستان، نیازمند تأمین شرایط و رفع نیازهای خود است که با همکاری رئیس جدید و مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان به زودی در این بخش نیز شاهد خدمات خوبی به مردم اندیمشک خواهیم بود و نیازهای درمانی اندیمشک به نسبت حال بهبود خواهد یافت.

نائب رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور اظهار کرد: یکی دیگر از مشکلات مربوط به جذب و فعالیت پزشکان متخصص در شهرستان، مراجعت بیماران به شهرهای مجاور است که این مقوله سبب کاهش انگیزه فعالین حوزه درمان و بهداشت برای حضور در اندیمشک است که باید با فرهنگ سازی، پزشکان را برای حضور در شهرستان تشویق کرد.

وی گفت: شهرستان اندیمشک در حال حاضر علی رغم کمبود و نیاز خود در بخش بهداشت و درمان در بخش جذب پزشک در رشته‌های مختلف حوزه درمان و سلامت به نسبت شهرهای دیگر استان موفق بوده ولی به زودی خدمات پزشکی به مردم اندیمشک در این حوزه نیز متناسب با نیاز شهروندان تقویت و گسترش خواهد یافت.

انتهای پیام/و

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر