کد خبر: ۵۷۶۲۲۹۰
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۰
رهبر معظم انقلاب در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع؛
رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع بازدید کردندفرمانده  معظم کل قوا، از نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع بازدید کردند.

به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله‌العظمی خامنه‌ای، حسینیه امام خمینی(ره) امروز (چهارشنبه 10 شهریور ماه) میزبان نمایشگاه دستاوردهای صنعت دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بود و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا، بیش از دو ساعت از فناوری‌های پیشرفته، بومی و دانش‌بنیان که محصول تلاش، ابتکار و دانش محققان و متخصصان داخلی است و اثر مستقیمی بر افزایش توان رزمی نیروهای مسلح دارد، بازدید کردند.

در این نمایشگاه، دستاوردهایی در زمینه طراحی و ساخت انواع سامانه‌ها و تجهیزات پیشرفته «موشکی»، «راداری»، «دریایی»، «اپتیکی»، «زرهی»، «پهپاد» و «مراکز ارتباطاتی» به نمایش گذاشته شد.

ارائه گزارشی از توانایی‌ها و تولیدات سامانه‌های پدافند موشکی در «بُردهای کوتاه، متوسط و بلند» بخش اول این نمایشگاه بود.

بخش «انواع سونارهای پیشرفته شناورهای سطحی» که به‌دست متخصصان وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است، غرفه دیگری بود که مورد بازدید فرمانده کل قوا قرار گرفت.

سامانه‌های راداری در انواع «مراقبت، کنترل شکاری و کنترل آتش الکترواپتیکی»، قسمت بعدی از نمایشگاه بود. در این بخش، مسئولان وزارت دفاع، گزارشی در خصوص بخش راداری سامانه پدافند و تولید داخلِ «باور 373» نیز ارائه کردند. این سامانه قابلیت‌های بالاتری نسبت به مشابه خارجی دارد.

«سیستم عامل بومی نیروهای مسلح»، «رایانه امن و ضد بدافزار ملی»، «ارتباطات برد بلند و دیجیتال امن»، «پیشرفت‌های ماهواره‌ای»، «تجهیزات جنگ الکترونیک پیشرفته» و «موشک‌های دوش پرتاب»، دستاوردهای دیگری بود که گزارشی از آن‌ها در نمایشگاه به اطلاع رهبر معظم انقلاب اسلامی رسید.

در غرفه‌های دیگر نمایشگاه، دستاوردهای فناورانه متخصصان داخلی در زمینه «افزایش دقت و نقطه‌زنی موشک‌های بالستیک» گزارش شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی سپس در جمع وزیر، مسئولان، محققان و متخصصان وزارت دفاع، افزایش توان «دفاعی و تهاجمی» را حق مسلم و قطعی کشور دانستند و با تأکید بر لزوم ادامه مسیر افزایش توان دفاعی گفتند: در دنیایی که قدرت‌های زورگو و سلطه‌گر، دارای کمترین جوهره‌ی اخلاق، وجدان و انسانیت حاکم هستند و از تجاوز به کشورها و کشتار انسان‌‍های بی‌گناه هیچ ابایی ندارند، توسعه صنایع دفاعی و تهاجمی کاملاً طبیعی است زیرا این قدرت‌ها تا اقتدار کشور را احساس نکنند، امنیت تأمین نخواهد شد.

حضرت آیت‌الله خامنه ای، بازدید از نمایشگاه دستاوردهای صنعت دفاعی را شیرین و خرسندکننده خواندند و افزودند: علت این خرسندی، علاوه بر دیدن توانایی‌های دفاعی که نقش به‌سزایی در افزایش سطح و ضریب اقتدار کشور دارد، مشاهده نیروهای عالِم، محقق، پژوهشگر، اهل فکر و اقدام و با ایمان است که بسیار خوشحال‌کننده و لذت‌بخش است.

ایشان خاطرنشان کردند: وجود چنین نیروها و عناصری در مجموعه صنایع دفاعی کشور، همچون جواهری بسیار گرانب‌ها و غیرقابل‌قیمت‌گذاری است.

رهبر انقلاب اسلامی سپس در تبیین دلیل تأکید بر لزوم افزایش توان و گسترش صنایع دفاعی، خاطرنشان کردند: در شرایطی که قدرت‌های زورگوی دنیا، چتر قدرت خود را گسترانیده‌اند و هیچ رحمی در وجود آن‌ها به چشم نمی‌خورد و علناً مجلس عروسی و بیمارستان را به بهانه مبارزه با تروریسم بمباران می‌کنند و صدها انسان بی‌گناه را به خاک و خون می‌کشند و به هیچ سازمان و نهادی هم پاسخگو نیستند، باید توان و قدرت دفاعی را افزایش داد تا قدرت‌های زورگو، احساس تهدید کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: البته ما برای گسترش صنایع دفاعی محدودیت‌هایی قائل هستیم و سلاح‌های کشتار جمعی همچون سلاح شیمیایی و سلاح هسته‌ای، بر اساس مبانی اعتقادی و دینی ممنوع هستند.

ایشان تأکید کردند: ممنوعیت سلاح شیمیایی در بخش تهاجمی است اما افزایش توان در بخش‌های دفاعی در برابر حمله شیمیایی اشکالی ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: به غیر از این محدودیت‌ها، در بقیه زمینه‌ها هیچ محدودیتی برای افزایش توان دفاعی و نظامی وجود ندارد و پیشرفت در این عرصه‌ها، یک وظیفه است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به موقعیت راهبردی جمهوری اسلامی ایران و همچنین حساسیت منطقه غرب آسیا و طمع دائمی قدرت‌های سلطه‌گر خاطرنشان کردند: برای تأمین امنیت ملت، کشور و آینده، باید علاوه بر توان دفاعی، توان تهاجمی را نیز افزایش داد.

ایشان به ناراحتی قدرت‌های سلطه‌‍گر از خرید تجهیزات دفاعی ایران از برخی کشورها اشاره کردند و افزودند: این قدرت‌ها که مدعی عقل و انصاف هستند و در خصوص صلاحیت اخلاقی کشورها برای دارا بودن یا دارا نبودن برخی تجهیزات دفاعی سخن می‌گویند، خود، به هیچ‌یک از اصول اخلاقی پایبند نیستند.

رهبر انقلاب اسلامی، دولت امریکا را فاقد صلاحیت اخلاقی برای اظهارنظر درباره جمهوری اسلامی ایران دانستند و گفتند: چه حزبی که دولت آن، امروز در امریکا برسر کار است و چه حزب رقیب که دولت قبلی را به دست داشت، هیچ‌کدام صلاحیت اخلاقی ندارند زیرا هر دو حزب، مرتکب جنایات و فجایع گوناگونی شده‌اند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بزرگ‌ترین گناه حزب حامی دولت کنونی امریکا را «ایجاد شبکه‌های تروریستی خطرناک» خواندند و تأکید کردند: دولت کنونی امریکا، یک گروه تروریستی را به ظاهر مورد حمله قرار می‌دهد و یک گروه دیگر تروریستی را مستثنی می‌کند که معنی آن، حاکمیت سیاست بر اخلاق است.

ایشان افزودند: دولت قبلی امریکا نیز مسئول فجایع و جنایت‌های انجام گرفته در عراق و افغانستان است؛ به گونه‌ای که میلیون‌ها نفر انسان بی‌گناه کشته شدند و حتی هزاران نفر از دانشمندان عراقی به وسیله گروه آدمکش «بلک واتر» شناسایی شدند و به قتل رسیدند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: بنابراین هیچ‌یک از دو حزب مطرح در امریکا، از لحاظ صلاحیت اخلاقی، ترجیحی بر دیگری ندارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: ما در امریکا با چنین دولت‌هایی طرف هستیم و اینکه تصور کنیم با مذاکره می‌توان به تفاهم و نقاط مشترک رسید، اشتباه است.

ایشان تأکید کردند: اصرار من بر لزوم مذاکره نکردن با امریکا به همین دلیل است و تجربه ثابت کرده که امریکایی‌ها در مذاکرات به‌جای تفاهم، به‌دنبال تحمیل خواسته‌های خود هستند که نمونه بارز آن نیز همین قضایای اخیر است.

فرمانده کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود، با قدردانی از وزارت دفاع و محققان و متخصصان سازمان‌های مختلف نیروهای مسلح، افزودند: یکی از عوامل برجسته در پیشرفت صنایع دفاعی کشور، ارتباط بخش دفاعی با دانشگاه و شرکت‌های دانش‌بنیان است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به توصیه مکرر خود به دولت‌ها مبنی بر لزوم همکاری صنعت با دانشگاه خاطرنشان کردند: این همکاری برای هر دو طرف مفید خواهد بود و نمونه بارز آن را اکنون در وزارت دفاع مشاهده می‌کنیم.

ایشان، این پیشرفت‌ها را نتیجه حرکت عظیم علمی کشور در دوازده سال گذشته دانستند و تأکید کردند: جنبش نرم‌افزاری و حرکت علمی که اکنون به‌صورت «گفتمان عمومی» درآمده و دانشمندان جوان ما موفق به شکستن خطوط مرزی علم شده‌اند، باید با قدرت ادامه یابد زیرا پیشرفت در هر عرصه‌ای، زمینه‌ساز پیشرفت‌های جدید در بخش‌‎های دیگر خواهد شد.

گفتنی است؛ پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ حسین دهقان وزیر دفاع، از اقدامات انجام گرفته در صنایع دفاعی، ایجاد شبکه همکاران وزارت دفاع و ارتباط منسجم صنایع دفاعی با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، گزارش کوتاهی بیان کرد و گفت: امروز صنایع دفاعی کشور، با بهره‌مندی از زیرساخت‌های صنعتی و دانش‌بنیان، توانایی تأمین نیازهای نیروهای مسلح را دارد.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۷
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
سلام بر رهبر ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
سلام رهبر عزیزم سخنانت را باید با طلا نوشت.
ناشناس
|
-
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
فدات آقا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
از لبریز شدن صبر رهبر بترسید که تاوان خیانت هاتون رو با خونتون پس میدین خاک وطن فروش ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
برای سلامتی سیدعلی صلوات.آقا دوستت داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
برای سلامتی سیدعلی صلوات.آقا دوستت داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
ای رهبر ازاده اماده ایم اماده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
جانم فدای رهبر ماشالاسیدعلی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
جانم فدای نایب امام زمان (عج) .ایشاالله بتوانیم خودمونو فدای نظام مقدس اسلامی کنیم .
آقاجون ما هر چقدر بد باشیم ولی بی وفا نیستیم هر وقت به دستور صادر کنید جونمونو تقدیم میکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
اقااا ارزومه از نزدیک ببینمت د دستتو ببوسم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
اقااا ارزومه از نزدیک ببینمت د دستتو ببوسم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
درود بر فرزند حیدر کرار سید علی حسینی خـــامنــــــــــــــه ای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
من امروز حسینیه امام خمینی بودم ماشا... و خسته نباشید به همه فعالین دفتر مقام معظم رهبری همگی با روی باز از مردم میزبانی کردن واقعاً ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
تکی به مولا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
ماشاءالله به آقا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
عشق فقط سید علی
هیچ کدام از سخنان ایشان بی راهه نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
بدا به حال دشمنانت.کسی که ولایت فقیه رو قبول نداره امام زمان رو هم قبول نخاهد کرد.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر