کد خبر: ۵۸۱۹۳۶۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۵

دبیر انجمن علمی روانپزشکان ایران گفت: دانش آموزانی که در معرض خطر خودکشی هستند از طریق انجمن حمایت از کودکان به روانپزشک معرفی می شوند.

محمد اربابی دبیر علمی سی و سومین کنگره انجمن علمی روانپزشکان ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره خودکشی در بین دانش‌آموزان اظهار داشت: نمی‌توان به صورت قطع اعلام کرد که آمار خودکشی در بین دانش‌آموزان افزایش و یا کاهش یافته است.

وی در ادامه بیان کرد: اتفاقی که طی یکسال گذشته پیش آمده به دلیل سرعت و وسعت انتشار اخبار خودکشی در فضای مجازی و رسانه‌ها بوده است.

اربابی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، در کمیته‌ پیشگیری از خودکشی انجمن روانپزشکان ایران دو فوق تخصص روانشناسی کودک و نوجوان حضور دارند و در این زمینه فعالیت‌های مؤثری انجام داده‌اند.

دبیر انجمن علمی روانپزشکان ایران ادامه داد: این کمیته در جهت حمایت از کودکانی که در معرض خطر خودکشی هستند با انجمن حمایت از کودکان مذاکراتی داشته و خدماتی نیز به صورت دوطرفه ارائه شده است.

اربابی بیان کرد: انجمن حمایت از کودکان با معرفی دانش‌آموزان در معرض خطر به روانپزشکان و متخصصان می‌تواند گام موثری در حمایت از سلامت کودکان و نوجوانان بردارد.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر