کد خبر: ۵۹۰۵۲۲۳
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷

در نشست اخیر هیأت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی پیشنهاد فدراسیون ایران در خصوص پذیرش رنكینگ سیستم بعنوان مبنای حضور كشتی گیران در رقابتهای المپیك مطرح و مورد توجه و تایید اعضاء قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، در نشست اخیر هیأت رئیسه اتحادیه جهانی در شهر بوداپست مجارستان، طرح استفاده از سیستم رنکینگ جهانی بعنوان یكی از موضوعات دستور جلسه تعیین شده بو  و در ارتباط با این موضوع،  فدراسیون ایران با تهیه پیشنهاداتی در اصلاح طرح مذكور، موضوع مبنا قراردادن نتایج حاصل از حضور كشورها در رقابتهای بین المللی برتر دنیا، در گزینش كشورها برای حضور در اوزان مختلف  در المپیك را  مطرح ، و اصلاحات پیشنهادی ایران  مورد تایید كلی   اعضاء جلسه قرار گرفت. بر این اساس قرار شد طرح به واحد ذیربط در اتحادیه جهانی ارجاع و پس از بررسی دوباره، از سوی اتحادیه جهانی اعلام شود.
 
در طرح اولیه پیشنهادی از سوی اتحادیه، جام بین المللی تختی بعنوان تنها تورنمنت در قاره آسیا و در کنار تورنمنت های بین المللی برتر اروپا و امریكا(جام یاریگین، جام دیوید شولتز آمریکا و جایزه بزرگ باکو، و......) در سیستم رنکینگ مدنظر قرار گرفته است.اتحادیه جهانی کشتی به دلیل استقبال خوب کشورها از حضور در تورنمنت های بین المللی ایران ، در سه سال گذشته ، جام تختی را در بین تعداد پنج تورنمنت بین المللی برترسیستم رنکینگ قرار داده است.  
 
 در واقع كشتی گیران و كشورهای ذیربط، برای شرکت در هر یک از این رقابت های جهانی، قاره ای و چند تورنمنت بین المللی محدود مرتبط با سیستم رنكینگ،  امتیازاتی را بدست می آورند كه در پایان چهارسال ، مجموع امتیازات كشورها در رنكینگ مربوطه می تواند  كشورهای برتر را  برای حضور در المپیك در هر وزن معرفی نماید.
 همچنین در صورت اجرای این طرح لازم است تعداد كشتی گیران كشورهای میزبان و میهمان در تورنمنتهای گزینشی تابع ضوابط و سقف خاص باشد تا رعایت عدالت در امكان دستیابی كشورها به نتایج و امتیازات سیستم رنكینگ بشود.، در صورت تصویب این طرح، رنکینگ کشورها و کشتی گیران مختلف در طی چهارسال فیمابین دو المپیك، برای کسب مجوز حضور در رقابت های المپیک در نظر گرفته خواهد شد.  
 
در پیشنهادات اصلاحی اعلام شده از سوی ایران به اتحادیه جهانی، امتیازات مسابقات جهانی، قاره ای و تورنمنت های مدنظر درچهارسال بین دو المپیک مدنظر قرار می گیرد و برای کشورهای کمتر توسعه یافته در کشتی دنیا، برای حضور در المپیک نیز سهمیه در نظر قرار  گرفته خواهد شد.
انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر