کد خبر: ۵۹۲۹۰۱۰
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۷

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران از رشد 3.3 درصدی تلفات غرق‌شدگی در كشور خبر داد.

مسعود قادی پاشا مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: در هشت ماهه سال جاری 753 نفر بر اثر غرق‌شدگی در كشور جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: اين ارقام نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 3.3 درصدي مواجه بوده است که از كل تلفات غرق‌شدگي 663 نفر مرد و 90 نفر زن بودند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران بیان کرد: در هشت ماهه سال جاري از كل تلفات غرق‌شدگی 226 نفر در رودخانه ها و 156 نفر در دريا جان باخته اند.

قادی پاشا تصریح کرد: از غرق‌شدگان در دريا 149 نفر در مناطق خارج از طرح و هفت نفر در محدوده های مجاز و ايمن سازی شده جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: همچنين در اين مدت 109 نفر در استخر، 60 نفر در درياچه هاي مصنوعي و سد، 56 نفر در كانال ها، 26 نفر در چاه، 24 نفر در درياچه هاي طبيعی و 96 نفر در ساير مكان ها بر اثر غرق‌شدگی جان باختند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران ادامه داد: در هشت ماهه امسال استان هاي مازندران با 123، خوزستان با 110 و گيلان با 67 فوتی بيشترين و استان هاي خراسان شمالي با يك، خراسان جنوبي با 2 و قم با سه نفر كمترين آمار تلفات غرق‌شدگي را داشته اند.

قادی پاشا یادآورشد: در آبان ماه سال جاري نيز 47 نفر در كشور بر اثر غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 31.9 درصد كمتر شده است.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی