کد خبر: ۵۹۳۰۰۳۴
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۱

معاون داخلی بازرگانی دولتی گفت: با توجه به دستیابی به خودکفایی و صادرات سه میلیون تن گندم باید گفت که این میزان حدود 600 میلیون دلار برای کشور ارزآوری در بر دارد.

حسن عباسی معروفان معاون داخلی بازرگانی دولتی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به دستاورد بزرگ خودکفایی و مجوز صادرات سه میلیون تن گندم اظهار داشت: تا کنون 7 هزار تن گندم معمولی مناسب خبازی در بورس کالا عرضه شده است.

وی افزود: قیمت پایه گندم معمولی و دروم براساس قیمت های بین المللی به ترتیب هر تن 180 و 240 دلار است.

عباسی معروفان با اشاره به اینکه صادرات گندم 600 میلیون دلار ارزآوری برای کشور در بر دارد، گفت: از سه میلیون تن گندم صادراتی دومیلیون و 500 هزار تن آن گندم معمولی و مابقی به دوروم اختصاص دارد اما به دلیل ایجاد اشتغال و ارزش افزوده بیشتر به دنبال عرضه آرد هستیم.

 معاون داخلی بازرگانی دولتی با بیان اینکه صحبت هایی از جمله پایین بودن نرخ گندم صادراتی در برابر نرخ خرید تضمینی ، کارشناسی نیست تصریح کرد: با وجود آنکه وارد باشگاه صادرکنندگان جهانی شدیم لذا این امر بیش از ارزآوری برای کشورمان مایه افتخار است از این رو همانند سایر کشورهای پیشرفته به بخش کشاورزی دولت باید یارانه تخصیص دهد.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر