زاهدان؛

طرح عمومی تئاتر برای مردم در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

طرح عمومی تئاتر برای مردم با حضور اهالی هنر و سایر اقشار مردم در سالن نمایش‌های مجموعه فرهنگسرای جوان زاهدان افتتاح شد.

طرح عمومی تئاتر برای مردم در سیستان و بلوچستان افتتاح شدبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان؛ حسین مسگرانی در حاشیه آئین افتتاح این طرح گفت: در مرحله نخست اجرای عمومی تئاتر، نمایش "دن کامیلو" به اجرا در آمده و در گام‌های بعدی اجراها تغییر می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: برنامه داریم همه تئاترهای منتخب جشنواره تئاتر فجر سال گذشته استان را در قالب این طرح در معرض دید عموم مردم قرار دهیم و با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده اجرای این تا اردیبهشت‌ماه سال آینده ادامه دارد.

وی بیان کرد: تئاتر به عنوان پرنفوذترین نوع هنر در بیننده، یکی از روش‌های متداول و مطلوب برای بیان احساسات، اندیشه‌ها و ارزش‌ها است.

مسگرانی توجه به تئاتر را از اولویت‌های اداره‌کل ارشاد سیستان و بلوچستان برشمرد و گفت: پیشینه تئاتر در سیستان و بلوچستان بسیار مطلوب است به طوری که در حوزه تئاتر آیینی اساتید برجسته و تاثیرگذار استان در سطح ملی و بین‌المللی شاخص هستند.

مدیرکل ارشاد سیستان و بلوچستان گفت: این مجموعه در قالب برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت توجه جدی به حوزه تئاتر را در دستور کار قرار داده که در این زمینه مهمترین مساله آموزش است.

انتهای پیام/گبرچسب ها: طرح ، عمومی ، تئاتر ، زاهدان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار