کد خبر: ۵۹۶۸۵۵۲
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۷
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۷
کد خبر : ۵۹۶۸۵۵۲
اهواز؛

رییس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‎ای خوزستان از پایان مسابقات قهرمانی و انتخابی پهلوانی و زورخانه‎ای استان با شناخت نفرات برتر در ماده‎های مختلف خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، احسان‎الله افخمی، رییس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‎ای استان اظهار کرد: این رقابت‎ها به مناسبت گرامیداشت دهه فجر و شهدای انقلاب اسلامی، روز جمعه (15 بهمن‎ماه) به میزبانی زورخانه حیدر کرار اهواز برگزار شد.

وی افزود: ‌مسابقات در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به انجام رسید و ورزشکاران در بخش هنرهای فردی و در ماده‌های میل بازی، چرخ تیز، چرخ چمنی، سنگ و کباده با یکدیگر رقابت کردند.

افخمی بیان داشت: در این مسابقات یک روزه، شرکت‎کنندگانی از شهرستان‌های دزفول، خرمشهر، آبادان، مسجدسلیمان، اهواز، شوشتر و ماهشهر حضور داشتند.

رییس هیات ورزش زورخانه‎ای و پهلوانی خوزستان با اشاره به نتایج مسابقات خاطرنشان کرد: در رده سنی نوجوانان و در ماده چرخ تیز، مهدی خیش‎گر از دزفول به مقام اول دست یافت، حمیدرضا سلامت از اهواز دوم شد و علیرضا احمدی از ماهشهر در جایگاه سوم قرار گرفت.

وی اذعان داشت: در ماده چرخ چمنی این رده سنی، محسن منظمی از اهواز و سجاد ارشادی از دزفول به ترتیب صاحب عناوین برتر شدند.

احسان‎الله افخمی تصریح کرد: همچنین امیرحسین محمدی از پایگاه وحدتی دزفول نیز حائز رتبه برتر در بخش سنگ نوجوانان شد.

وی گفت: در رده سنی جوانان و در ماده چرخ تیز، محمدحسین تفکری از اهواز سکوی اول مسابقات را از آن خود کرد و سیدرضا بویری نیز از مسجدسلیمان دوم شد.

رییس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‎ای خوزستان اذعان داشت: مهیار سوزنگر از شوشتر و علیرضا نادریان‎نژاد از مسجدسلیمان نیز به ترتیب در ماده‎‎های چرخ چمنی و سنگ این رده سنی صاحب عناوین برتر شدند و محمد اسدنژاد از شوشتر و سیدرضا بویری از مسجدسلیمان نیز به ترتیب رده‎های اول و دوم ماده کباده را به خود اختصاص دادند.

افخمی با اشاره به نتایج رده سنی بزرگسالان در وزن 90- کیلوگرم نیز خاطرنشان کرد: در ماده چرخ تیز، سروش شفیعیان از مسجدسلیمان، ستار زراعتکار از شوشتر و مهدی زراعتکار از آبادان به ترتیب مکان‎های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

وی اذعان کرد: در چرخ چمنی هم حمید غلامی از دزفول و علی‎اکبر ملک‎پور از پایگاه وحدتی همین شهرستان به ترتیب سکوهای برتر اول و دوم را به دست آوردند و در ماده سنگ نیز شهریار مرادی از مسجدسلیمان و یوسف دارایی‎نیا از پایگاه وحدتی دزفول به ترتیب در مکان‎های اول و دوم جای گرفتند.

رییس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‎ای خوزستان افزود: در ماده کباده نیز، مقام اول به صورت مشترک به محمد سیاوشی از شوشتر و فرزاد مرادی از مسجدسلیمان رسید و هومن ذوالفقاری از اهواز و علیرضا کاظمی از پایگاه وحدتی دزفول نیز به ترتیب در مکان‎های دوم و سوم قرار گرفتند.

وی گفت: در میل‎گیری سنگین هم مرتضی غضنفرپور از دزفول و تورج چراغی از مسجدسلیمان به ترتیب عناوین برتر را کسب کردند.

احسان الله افخمی درخصوص رده سنی بزرگسالان در وزن 90+ کیلوگرم عنوان کرد: عبدالله خدادوست از شوشتر و یونس حزبه از اهواز در چرخ تیز اول و دوم شدند. مصطفی امانی از آبادان نیز در چرخ چمنی عنوان برتر را کسب کرد. همچنین محمد باغبان از آبادان در کباده اول شد و محمد نصیری از شوشتر و مصطفی امانی از آبادان به ترتیب در میل‎گیری سنگین و 2میل‎بازی حائز مقام‎های برتر شدند.

وی در پایان درخصوص ماده‎هایی که تنها یک یا دو عنوان برتر داشتند، توضیح داد: در این ماده‎ها سایر شرکت‎کنندگان به حد نصاب امتیاز لازم دست نیافتند.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر