کد خبر: ۵۹۸۳۸۵۸
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰

جایزه ابوالحسن فتحی روز سه‌شنبه سوم اسفند ساعت ۱۶:۳۰ در مرکز فرهنگی شهر کتاب اهدا می شود.

مراسم اهدای اولین دوره‌ی جایزه‌‌ و نشان ابوالحسن نجفیبه گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شهر کتاب؛ استاد ابوالحسن نجفی از ستارگان درخشان فرهنگ و ادب معاصر بود که در شش دهه‌ گذشته آثار و خدمات ارزشمندی در حوزه‌ ترجمه، ویرایش و پژوهش از خود به یادگار گذاشت. دقت و وسواس او در ترجمه و تحقیق زبانزد اهل فرهنگ است. نجفی با تالیف آثاری چون وظیفه‌ ادبیات، غلط ننویسیم، مبانی زبان‌شناسی، فرهنگ فارسی عامیانه و چند کتاب درباره‌ وزن شعر فارسی و با ترجمه‌ نزدیک به بیست کتاب و با کشف و راهنمایی نویسندگان، خدمات فراوانی به زبان و ادب فارسی و معرفی ادبیات فرانسه به ایران کرده است.

پاسداشت مقام علمی نجفی و بهره‌مندی از شیوه‌ علمی و فرهنگی او باب جدیدی برای نسل جوان در انتخاب آثار برای ترجمه و تحقیق در افق توانمندی‌های زبان و ادب فارسی و توجه به درست‌اندیشی و درست‌نویسی خواهد گشود که اگر به خوبی تبیین شود، می‌تواند بسیاری از گره‌های زبانی و ادبی و فرهنگی ما را بازنماید.

مرکز فرهنگی شهر کتاب از سال‌ جاری و به منظور یاد و بزرگداشت مقام علمی او  نشان ابوالحسن نجفی را به ترجمه‌‌ برگزیده‌ رمان و داستان کوتاه سال اهدا می‌کند. این مراسم با حضور اصحاب فرهنگ و اندیشه در روز سه‌شنبه سوم اسفند ساعت ۱۶:۳۰ در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

در این مراسم، چند تن از محققان و دوستان نجفی درباره‌ی ویژگی‌های آثار نجفی سخن می‌گویند.


انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر