کد خبر: ۵۹۹۵۶۲۴
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۸
دبیر خبرداد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: در تعیین قیمت تمام شده بلیت مترو باید تمام اقشار جامعه دیده شوند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در سیصد و سی وسوم جلسه رسمی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در خصوص بررسی قیمت تمام شده بلیت مترو اظهار داشت: شهرداری تهران طی لایحه‌ای که به شورا فرستاده بود پیشنهاد قیمت ۲۴۰۰ تومان را برای بلیت تک سفره مترو داده بود که با بررسی که در کمیسیون برنامه و بودجه داشتیم معتقدیم که این افزایش قیمت نشدنی است.

دبیر با اشاره به اینکه باید قیمت تعیین شده طوری نرخ گذاری شود که مردم ناراضی نباشند ، گفت: در تعیین قیمت تمام شده بلیت مترو باید تمام اقشار جامعه دیده شوند و خدایی ناکرده طوری نباشد افزایش قیمت بلیت مترو منجر به این شود که قشری از جامعه از استفاده از مترو محروم یا دچار مشکل شود.

علیرضا دبیر ادامه داد: قیمت پیشنهادی شهرداری برای افزایش قیمت بلیت تک سفره مترو در کمیسیون بررسی شد و با توجه به فشاری که به مردم می‌آمد پیشنهاد قیمت نهایت ۸۰۰ تومان را برای بلیت تک سفره مترو بر حسب پرکیلومتر داریم. این افزایش قیمت در حالی ۱۴ در صد محاسبه شده است که شهرداری پیشنهاد افزایش قیمت حدود دویست درصد را داشت.

در نهایت پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه در شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت با حداکثر آرا به تصویب رسید.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر