کد خبر: ۶۰۱۴۷۷۲
تاریخ انتشار: ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۴
علوی نیا در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

برای شعر در سال 96 آرزو می کنم که شاعران از مدح بیرون بیایند و حرف درست و صادقانه بزنند.

شاعران از چاپلوسی بیرون بیایند/ سکه را بیشتر دوست دارمسید محمود علوی‌نیا، شاعر در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص مهمترین اتفاق سال 95 گفت: چون در کاشان هستم، به نظر من مهمترین اتفاق سال 95 برگزاری کنگره محتشم کاشانی در این شهر بود. آرزو دارم در سال 96 وضع مردم عالی و فقر و نداری از سفره مردم برچيده شود.

وی درباره علاقه‌مندی خود به هفت‌سين نوروزی افزود: از بین سین‌های سفره هفت سین، خودم سکه را بیشتر دوست دارم ولی سیب به دلیل سرخی که دارد و ویژگی های خاصش  مجموع تمام خوبی‌هاست. برای شعر در سال 96 آرزو می کنم شاعران از مدح بیرون بیایند و آن چیزی را که می گوییم راست باشد. صداقت، راستی و درستی در عرصه شعر دیده شود.
 
این شاعر با اشاره به برنامه خود برای سال آینده اظهار داشت: کتابم با عنوان «گناه باران» چند روز پیش چاپ شد. تصمیم دارم نثرهایم را نیز منتشر کنم. آماده‌سازی این کتاب را آغاز کردم. چون شاعر حامی ندارد و هیچ جای دولتی از وی حمایت نمی کند، همه جا چک می‌کشیم. دوست دارم شعر به طور واقعی درد مردم و حرف مردم را بزند.
 
گفتنی است؛ کتاب «گناه باران» سید محمود علوی نیا شعرهایی با مضامین عاشقانه و اجتماعی را دربرمی گیرد. در این مجموعه شعر بیشتر شعرها در قالب غزل آمده است. در کنار آن اشعاری در قالب‌های رباعی، چند دوبیتی و یک ساقی نامه نیز دیده می‌شود. این کتاب توسط انتشارات قلم طلایی منتشر شد.
 
 
انتهای پیام/
 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی