کد خبر: ۶۰۱۶۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
۰۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
کد خبر : ۶۰۱۶۲۹۶

عضو هیات مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ با اشاره به اینکه ۹۵۰ بیمارستان در کشور داریم که تعداد محدودی از آن‌ها خدمات گردشگری سلامت را ارائه می‌دهند، گفت: بطور متوسط هر گردشگر سلامت ۷ هزار دلار ارزآوری برای کشور دارد.

محمد مهدی قیامت عضو هیات مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اینکه بیشترین بار مراجعه گردشگران سلامت به ایران از کشورهای عراق، افغانستان، آذربایجان، پاکستان، عمان، ترکمنستان، کویت و بحرین و تعدادی هم از ترکیه و روسیه است؛ بیان داشت: نزدیک به ۱۰ هزار بیمار خارجی در طی سال از این کشور‌ها برای دریافت خدمات درمانی به ایران سفر می‌کنند و معمولا در شهرهایی مثل شیراز، اهواز، تبریز، مشهد وشهرهای مرزی و مراکز استان که توریسم درمانی در آن‌ها فعال است؛ مستقر می‌شوند.

وی با اشاره به این که بیماران خارجی یکسری خدمات تخصصی و فوق تخصصی را از مراکز درمانی ایران دریافت می‌کنند؛ افزود: شایع‌ترین این خدمات در حوزه درمان بیماری‌های قلبی و عروقی؛ درمان‌های چاقی و اعمال لاپاراسکوپی پیشرفته؛ درمان‌های فوق تخصصی پا در حوزه ارتوپدی؛ خدمات ایمپلنت و درمانهای باروری و ناباروری است.

وی با اشاره به این که در حوزه خدمات زیبایی مانند کاشت و پیوند مو، اعمال رینوپلاستی و اعمال جراحی زیبایی در زمینه پروتز بیماران خارجی زیاد داریم؛ ادامه داد: پتانسیل علمی پزشکان ایران بسیار بالاست و تجارب زیادی دارند و با توجه به امکانات موجود سرویس‌های خوبی را به بیماران ارائه می‌کنند.

قیامت با اشاره به این که هزینه خدمات درمانی در ایران نسبت به سایر کشور‌ها پایین‌تر است؛ گفت: این تعرفه‌ها سبب جذب بیشتر توریسم درمانی می‌شو د. به طوری که سالانه ۱۰ هزار بیمار خارجی خدمات بستری منجر به عمل را از مراکز درمانی کشور دریافت می‌کنند و حدود ۱۰۰ هزار بیمار نیز خدمات سرپایی دریافت می‌کنند که اگر هر کدام هزار دلار هزینه کنند سالانه ۱۰۰ میلیون دلار سود آوری برای کشور دارد.

به گفته قیامت در سال ۸۵۰ میلیون خدمت پزشکی به بیماران ارائه می‌شود که از این تعداد ۸ میلیون خدمت بستری و ۵ میلیون خدمت جراحی است و اگر سیستم ساماندهی شود باهمین امکانات می‌توانیم تعداد پذیرش بیماران خارجی را از ده هزار نفر به یک میلیون نفر بیماردر سال افزایش دهیم و نزدیک درآمدنفتی برای کشور سود آوری ارزی داشته باشیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر