کد خبر: ۶۰۱۶۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۶

با پیوستن دادستان کل کالیفرنیا به جمع مخالفان فرمان مهاجرتی ترامپ، تعداد ایالت‌های مخالف ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا به عدد 8 رسید.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از لس‌آنجلس تایمز؛ درحالیکه فقط سه روز تا اجرایی شدن فرمان جدید مهاجرتی"دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا، فرصت باقی مانده، "خاویر بیسرا"، دادستان کل کالیفرنیا، اعلام کرد وی نیز به جمع همکاران خود در دیگر ایالت‌های آمریکا پیوسته است. این ایالت‌ها خواستار انجام اقدامی قانونی علیه فرمان اخیر ترامپ علیه مهاجران هستند.

به این ترتیب کالیفرنیا نیز به جمع دیگر ایالت‌های آمریکا پیوست که قصد دارند فرمان مهاجرتی جدید ترامپ را به چالش بکشند. ایالت واشنگتن از این فراتر رفته و با ثبت دادخواستی قانونی، اقدام علیه این فرمان را آغاز کرده است.

تاکنون ۸ ایالت مهم آمریکا مخالفت خود را با فرمان مهاجرتی جدید ترامپ اعلام کرده و علیه آن موضع‌گیری کرده‌اند. پیش از این دادستان‌های کل ایالت‌های نیویورک، اورگان، واشنگتن، مریلند، ماساچوست و مینه‌سوتا از "جیمز روبرت"، قاضی دادگاه شهر سیاتل که فرمان نخست مهاجرتی ترامپ را لغو کرده بود، خواسته بودند حکم قبلی را به فرمان جدید نیز تعمیم دهد.

البته قاضی روبرت روز جمعه از انجام این کار امتناع کرد و گفت باید یک روند قانونی در این باره طی شود. دادستان ایالت واشنگتن برای عمل کردن به خواسته قاضی دادگاه سیاتل، به نمایندگی از ایالت‌های یاد شده دادخواست جدیدی را برای لغو فرمان اخیر ترامپ تهیه و روز گذشته به دادگاه ارائه کرد. انتظار می‌رود این درخواست امروز - سه شنبه – مورد بررسی قرار گیرد. 

پیش‌تر ایالت هاوایی نیز علیه فرمان مهاجرتی ترامپ اقامه دعوی کرده بود و قرار است دادگاه روز چهارشنبه، یعنی یک روز پیش از اجرایی شدن فرمان جدید رئیس جمهور آمریکا، به آن رسیدگی کند.

در فرمان جدید ترامپ ورود اتباع ایران، سودان، سومالی، لیبی، یمن و سوریه به آمریکا برای ۹۰ روز ممنوع شده است. در فرمان قبلی ترامپ نام عراق هم وجود داشت.


انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر