کد خبر: ۶۰۲۲۳۴۹
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۴
عزت الله ضرغامی:

ضرغامی در پستی تلگرامی نسبت به برخی اقدامات در خلال مذاکرات هسته ای انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون  گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛  عزت الله ضرغامی در پستی تلگرامی نسبت به برخی اقدامات در خلال مذاکرات هسته ای انتقاد کرد، او نوشت: 

میلاد باسعادت ام ابیها،فاطمه زهرا(س) و روز مادر را تبریک می‌گویم.

شعار آقای روحانی سیاست خارجی و تکیه بر دیپلماسی و مشخصا تعامل با غرب بود و از این موضوع،هم در شعار انتخاباتی و هم هجمه علیه رقبای خود استفاده کرد. او همچنان سعی می‌کند از این مزیت استفاده کند. پیش بینی می شود که در روزهای منتهی به انتخابات،حجم برنامه‌های او در این حوزه فشرده تر شود.

رفتار آقای روحانی در آستانه مذاکرات حیاتی هسته ای و مصاحبه‌های مکرر او مبنی بر خالی بودن خزانه و اوضاع وخیم اقتصادی کشور، طرف مقابل را در مقام برتر مذاکره قرار داد .

به طوری که حتی توانمندی های دکتر ظریف و بنیه کارشناسی وزارت خارجه وهمچنین فرصت های تاریخی و بی بدیل بین المللی،با راهبری نادرست رییس جمهور به هدر رفت.

در اولویت‌های سیاست خارجی ،نقطه نظراتم را بیان خواهم کرد
مشخصا "اصلاح راهبرد تعامل جهانی" و استفاده از ناکامی های چهار سال گذشته محور این سیاست ها خواهد بود.

اولویت بخشی به تعامل پرحجم اقتصادی با کشورهای همسایه از جمله مصادیق راهبرد جدید است.

ایران با داشتن ۱۵ همسایه مقام دوم را در این خصوص در میان سایر کشورهای جهان داراست. ۶ هزار کیلومتر مرز خشکی و ۲۷۰۰ کیلومتر مرز آبی موقعیت ویژه ای برای ایران است که باید با جدیت در خدمت اقتصاد کشور قرارگیرد.

یک تیم مجرب کارشناسی، حداقل ۲۰ مانع جدی برای تعامل اقتصادی با همسایگان برای من تهیه کرده که با تمرکز و عزم و انگیزه جدی، همه آنها قابل رفع و حل خواهند بود .

استانهای مرزی کشور ،به لحاظ تاریخی و قومیتی، قرابت زیادی با کشور همسایه خود دارند که در صورت از بین رفتن موانع موجود می‌توانند اقتصاد محلی را به صورت پایدار شکوفا سازند.
اعمال سیاست تمرکززدایی و اعطای اختیارات ویژه به استان‌های مرزی باید توسط وزارت کشور،خارجه و اقتصاد به طوری جدی پیگیری و نظارت شود.

باید مسئولان ناتوان محلی تغییر و نیروهای جوان،با انگیزه و آگاه به توانمندی های بی بدیل کشور و ظرفیت های فراوان منطقه ای و بین المللی جایگزین آنان شوند.

رفتار و مصاحبه های روحانی در آستانه مذاکرات هسته ایطرف مقابل را در  مقام برتر فرار داد
رفتار و مصاحبه های روحانی در آستانه مذاکرات هسته ایطرف مقابل را در  مقام برتر فرار داد

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل