کد خبر: ۶۰۲۳۳۸۲
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با بیان این که از چها نفر مفقود شده در حادثه روز یکشنبه شهر دیر، گفت: در جریان طوفان دریایی و طغیان آب دریا، ۵۱۰ میلیارد ریال به زیرساخت‌های شهری، قایق‌ها و لنج‌های شهرستان دیر و عسلویه خسارت وارد شد.

خسارت ۵۱۰ میلیارد ریالی طوفان دریایی به دیر و عسلویهبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، سیدمحمدحسین باستی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه طغیان آب دریا در شهرستان‌های دیر و عسلویه خساراتی به این شهرستان‌ها وارد کرد اظهار داشت: در این بحران علاوه بر تلفات جانی به زیرساخت‌های شهری، شناورها و بوستان‌ها خسارت وارد شد.

وی با اشاره به کشف دو جسد در جریان طغیان آب دریا از روشن نشدن وضعیت 4 ناپدید شده دیگر خبرداد و افزود: هنگام طغیان آب دریا در دیر علاوه بر 2 نفری که اجسادشان کشف شد شاهدان از ناپدید شدن 4 نفر دیگر خبر دادند که بر این اساس جستجو  در سواحل دیر تا عسلویه طی دو روز گذشته ادامه  دارد اما تاکنون اثری از آنها یافت نشده است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه بر اساس تجربیات در صورتی که این 4 نفر غرق شده‌‌اند بعد از 24 ساعت باید بوسیله جریان آب به ساحل کشانده شوند افزود: اگر افراد مفقودی غرق شده باشند باید تاکنون جسد آنها شناسایی و کشف می‌شد که این اتفاق نیفتاده است.

باستی با اظهار امیدواری از نجات یافتن افراد ناپدیده شده در شهرستان دیر تصریح کرد: از یک سو بستگان این افراد که گفته می‌شود مسافر بوده‌اند در این روزها  کسی پیگیر احوالشان نبوده‌اند و از سوی دیگر خودروی بدون صاحب در دیر  وجود ندارد که بتوان حدس زد متعلق به آنها بوده، بنابراین امیدواریم که این چهار نفر خود را نجات داده باشند.

وی با بیان اینکه خسارت در بخش‌های مختلف در دو شهرستان عسلویه و دیر ارزیابی شده است تضریح کرد: بر اثر این حادثه، 85 واحد مسکونی و تجاری، 220 فروند قایق و لنج صیادی و بخش‌هایی از تاسیسات و تجهیزات شهری در دیر و عسلویه آسیب دیدند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر میزان خسارت وارد شده به این دو شهرستان را 510 میلیارد ریال دانست و خاطر نشان کرد: میزان خسارت‌ها به سبب طغیان آب دریا در شهرستان‌های دیر و عسلویه به سازمان مدیریت بحران ارائه شده تا برای جبران آنها چارهاندیشی کنند.

باستی با بیان اینکه بیشترین خسارت‌ها مربوط به دیر بوده  افزود: در عسلویه تنها تعدادی لنج و قایق به سبب این بحران آسیب دیده‌اند.

وی بیشترین خسارت را به تاسیسات شهری دیر دانست و خاطرنشان کرد:  59 درصد خسارت وارد شده به تاسیسات شهری دیر به میزان 300 میلیارد ریال برآورد شده است.

انتهای پیام /پ
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر