کد خبر: ۶۰۳۲۱۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵

گروه تکفیری داعش با جبهه النصره برای عقب نشینی از بعضی مناطق در سوریه توافق کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسکای نیوز، گروه تکفیری داعش با جبهه النصره برای عقب نشینی از بعضی مناطق در سوریه توافق کرد.

منابع مخالفان سوری از توافق بین داعش و هیئت تحریر الشام (جبهه النصره) در این کشور خبر دادند. بر اساس این توافق، داعش از چند منطقه به نفع جبهه النصره عقب نشینی می کند و این جبهه هم در مقابل اجازه می دهد کاروان های تدارکاتی داعش عبور کنند.

تحرکات میدانی افراد مسلح داعش در سوریه حاکی از عقب نشینی بی سر و صدای این گروه از چند منطقه به نفع هیئت تحریر الشام است. این عقب نشینی در مناطق قلمون شرقی، شرق استان حماه و مناطقی از استان درعا در سوریه بوده است.

داعش و النصره برای این توافق در یک ماه گذشته مذاکرات سری داشتند و بیست و دوم ماه گذشته توافقنامه ای را در این باره امضا کردند. هدف جبهه النصره از این توافق، تسهیل طرح آن برای تسلط بر منطقه الغوطه الشرقیه در آینده است.

جبهه النصره هم در مقابل عبور کاروان های تدارکاتی داعش را که برای نبرد الرقه آماده می شود، تسهیل می کند.

توافق تحریر الشام و داعش، نگرانی گروه جیش الاسلام را در منطقه الغوطه الشرقیه برانگیخت. این گروه به اهالی قلمون درباره آینده دسیسه خواند، هشدار داد و ابوبکر الجولانی سرکرده النصره را متهم کرد باعث سرنگونی قلمون غربی، حلب و خان الشیخ شده و دو اردوگاه حجر الاسود و یرموک را هم به داعش تحویل داده است.

انتهای پیام/ 
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر