کد خبر: ۶۰۳۵۰۲۳
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۵:۴۰
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۵:۴۰
کد خبر : ۶۰۳۵۰۲۳

باند سارقان حرفه‌ای در آخرین روزهای تعطیلات نوروز، با نقشه‌ای حساب شده و همانند فیلم‌های پلیسی، به یک طلا فروشی در غرب تهران دستبرد زدند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، باند سارقان حرفه‌ای در آخرین روزهای تعطیلات نوروز، با نقشه‌ای حساب شده و همانند فیلم‌های پلیسی، به یک طلا فروشی در غرب تهران دستبرد زدند.
 
صبح 14 فروردین مأموران کلانتری ستارخان در جریان سرقت از یک طلا فروشی به سه راه تهران ویلا اعزام شدند. بررسی‌های مقدماتی نشان داد سارقان که به نظر می‌رسید شناخت کاملی از محل داشتند از طریق حفره خالی تابلوی مغازه در حال تعمیر کناری، به پشت بام و از آنجا خود را به انباری کنار جواهر فروشی رسانده بودند و سپس با ایجاد حفره‌ای بزرگ در دیوار بتونی مغازه، وارد شده و مقادیری طلا از گاوصندوق، ویترین و قاب‌های تزئینی را به سرقت بردند. شواهد نشان داد سارقان به دلایلی ناگهانی وبا عجله متواری شده‌اند. چراکه فرصتی برای جمع کردن دریل برقی، دیلم، تیشه و... پیدا نکرده و تجهیزات‌شان را در مغازه جا گذاشته بودند.پس از تکمیل گزارش مقدماتی کلانتری و با دستور بازپرس دادسرا، پرونده برای رسیدگی و تحقیقات تکمیلی، بررسی تصاویر دوربین‌های اطراف محل حادثه و دستگیری دزدان به مأموران پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت سپرده شد.
 
سرقت به شیوه فیلم‌های سینمایی
 
میلاد که به همراه برادرش در طلا فروشی پدرشان کار می‌کند، در حالی که هنوز با دیدن خرابی دیوار مغازه در شوک است گفت: «ما 3 روز آخر تعطیلات یعنی 11، 12 و 13 فروردین را تعطیل کرده بودیم. صبح روز چهاردهم که در واقع نخستین روز کاری ما بود، ساعت 8 صبح تلفن خانه‌مان به صدا درآمد و صاحب مغازه کناری ما را در جریان این سرقت قرار داد. نمی‌دانم چطور خودمان را به مغازه رساندیم. کرکره پایین بود و به هیچ عنوان از بیرون باز نمی‌شد. اما در انباری کنار مغازه باز بود. وارد که شدیم همه جا تاریک بود. با نور چراغ قوه تلفن همراه جلو رفتیم که ناگهان حفره بزرگ روی دیوار را دیدیم. برق مغازه و دوربین‌ها کاملاً حرفه‌ای قطع شده بود و سارقان به احتمال فراوان با چراغ قوه یا برق انباری، کارشان را انجام داده بودند.
 
همه جا به هم ریخته بود. ویترین را خالی کرده و قاب‌های تزئینی را هم برداشته بودند. قفل گاوصندوق سالم بود و با نور کمی که بود متوجه شدیم تنها در گوشه سمت راست آن مربعی به ابعاد 10 در 10 بریده شده و به دلیل کمبود وقت، سارقان تنها بخشی از طلاها که جلوی دست شان بود را برداشته بودند.نخستین کاری که کردیم به پلیس زنگ زدیم و از همسایه‌ها خواستیم دوربین‌های مداربسته‌ شان را بررسی کنند. با همین کار هم سرنخ‌های خوبی به دست آوردیم. تصاویر نشان داد ساعت 6 و 10 دقیقه صبح 14 فروردین یک نفر از سارقان با بالا رفتن از کرکره مغازه کناری (که درحال بازسازی بود)، از حفره‌ای که در جای خالی تابلو بود، خود را به پشت بام رسانده و دقایقی بعد با شکستن قفل انباری در را برای همدستش باز کرده بود. بدین ترتیب ما دریافتیم که آنها از پشت بام به راه پله انباری رسیده وبعد ازآن خود را به پشت دیوار مغازه رسانده بودند. نفر دوم که بیرون ایستاده بود ابزار- دیلم، دریل برقی، سنگ فرز و... - را به او داد. بررسی دوربین‌های اطراف تا شعاع چند متری همچنین مشخص کرد سارقان یک زاغ زن آن سوی خیابان داشتند و یک یا دو نفر نیز سوار خودرویی در کوچه نزدیک مغازه منتظر بودند.
 
حدود دو ساعت بعد، یکی از مغازه داران اطراف با موتور و کلاه ایمنی سرکار آمده بود که به نظر می‌رسد سارقان با دیدن او ترسیده و بدون جمع کردن وسایل شان فرار کرده بودند. به نظرم سارقان، محل را خوب ارزیابی کرده بودند و می‌دانستند چطور از مسیری غیر از ورودی به مغازه برسند. مأموران پلیس هم بررسی‌ها و انگشت‌نگاری‌ها را انجام دادند و تصاویر دوربین‌ها هم برای مشخص شدن سرنخ‌های جدید در اختیار کارآگاهان قرار گرفته و تحقیقات پرونده آغاز شده که امیدواریم هرچه زودتردزدان دستگیر شوند.»  
 
منبع: روزنامه ایران
 
انتهای پیام/
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر